Lucie Vondráčková, Radim Fiala i Leona Machálková opět potvrzují svou lásku ke zvířatům

Lucie Vondráčková, Radim Fiala i Leona Machálková opět potvrzují svou lásku ke zvířatům

Známe tváře provází charitativní kalendář plný impozantních československých vlčáků. Projekt, který pomáhá si osobnosti českého showbyznysu upřímně užily, a tak nejenom z jednotlivých fotek, ale i videí vyzařuje pohoda a kladný vztah ke zvířatům.

Nezisková organizace Psí šance z.s. se již po šesté pustila do tvorby charitativního kalendáře, který spojuje známé tváře a plemeno československý vlčák. V nástěnném i stolním kalendáři tak najdete těchto třináct tváří: Leonu Machálkovou, Lucii Vondráčkovou, Olgu Lounovou, Radima Fialu, Martina Dejdara, Kryštofa Michala, Jana Kopečného, Davida Krause, Ondřeje Rumla, Jiřího „Dymo“ Urbana, Jana Fantu, Michala Kavalčíka a Michala „Márdi“ Maredu.

„Vždycky byl můj sen fotit psí kalendář a ten sen se mi díky Psí šanci splnil. Spolupráce byla úžasná a myslím, že jsme si všichni sedli na první dobrou. Ačkoli se během příprav a focení stala velmi smutná věc, tak právě focení kalendáře mi pomohlo v těch nejhorších chvílích. V kalendáři jsem nechala doslova svou duši, a proto bude tento kalendář pro mě navždy srdcovou záležitostí. Děkuji za možnost být jeho součástí,“ svěřila se fotografka projektu Linda Orlik. Právě v jejím ateliéru na pražských Vinohradech a v blízkém okolí byl projekt nafocen.

Kalendář na rok 2024 v nástěnné i stolní variantě pomáhá československým vlčákům, kteří se z různých důvodů dostali do Záchranné stanice v Adamově u Brna. Jsou tu psi týraní, odložení, nechtění, nepochopení i ty, kterým zemřel majitel. Náklady spojené s provozem Záchranné stanice i s celkovou péčí o jednotlivé psy včetně rekonvalescence i resocializace jsou velmi vysoké, a právě zisk z kalendářů pomůže rozvoji a údržbě celého areálu, který je zasazen do chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

zpěvák Kryštof Michal / foto Linda Orlik / se svolením Psí šance z.s.

„Každý pomáháme, kde můžeme. Ale pokud se spojí víc fajn kreativních lidí, vznikají skvělé a zázračné věci. Tenhle kalendář je jednou z těch krásně ojedinělých možností pomoct. Bylo mi ctí, Karkulko,“ říká zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková, která si s fenkou Karkulkou při focení opravdu sedla.

Svou náklonnost ke zvířatům prozradila i zpěvačka Leona Machálková:S potěšením jsem se zapojila do projektu Psí šance… Já osobně pejska nemám, ale léta chovám kočičky a moc dobře vím, jak si zvířátka zaslouží naši lásku a tu nejlepší péči. Ne každý pejsek má to štěstí, že je o něj dobře postaráno. Vážím si lidí, kteří se o takové pejsky starají a hledají prostředky, jak jim zlepšit kvalitu života… Budu moc ráda, když koupí nového kalendáře podpoříte tuto bohulibou organizaci Psí šance.“

Herce Radima Fialu provázejí psi již od dětství. „Ať už to byl Žolík, nepopsatelný démon, který měl spousty potomků po celých Starých Bohunicích, nebo Rhodéský ridgeback Vrab, kterého jsem si bohužel užil jen pomálu, anebo Dr. Edvard Beneš, prezident Bohunic, který naopak rozdával radost na míle daleko. Psi jsou věrní parťáci lidí a i v dnešní době nám pomáhají. Pojďme jim tedy na oplátku pomoc i my,“ vybízí populární herec, doktor ze seriálu Ordinace v růžové zahradě k zapojení se do tohoto projektu.

 

Lásku ke psům cítí i herec Martin Dejdar, který si užívá společnost svého aktuálního psa. „Máme doma už pátého psa. Je to holka. Skvělá. Dělá si, co chce, neposlouchá, má nás „na háku". A přesto nám pomáhá. Dělá nám radost. Tím, jaká je, jaká umí být. Prostě tím, že je. A já chci být jako pes. Pomáhat a být prospěšný třeba jen tím, že jsem. To bych si přál. A tak si pomáhejme, jak to jen jde!“

Zpěvák David Kraus má také velmi blízký vztah ke zvířatům a focení projektu si nejenom upřímně užil, rovněž se aktivně zajímal o detaily o tomto plemeni. „Miluju zvířata a když jim moje společnost může alespoň malinko pomoct, vždycky to rád udělám. Navíc československý vlčák je pro mě plemeno, které obdivuji celý život. Díky Psí šanci jsem se dozvěděl, že je populární i v zahraničí, čemu se ale vůbec nedivím. Jejich kombinaci temperamentu chytrosti a charisma bych chtěl mít taky.“

"Když mě Linda Orlik oslovila, že bude fotit kalendář, který pomůže psů, tak jsem neváhal, protože zvířata miluju. Celý život jsme doma měli psy a kočky, takže jsem moc rád, že jsem mohl pomoct takovému krásnému projektu!" prozradil zakladatel kapely Dymytry, Jiří "Dymo" Urban.

 
Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram