Lyžařský areál Bad Kleinkirchheim: slunečné okamžiky na sněhu

Lyžařský areál Bad Kleinkirchheim: slunečné okamžiky na sněhu

Zimní fajnšmekři si v regionu Bad Kleinkirchheim rozhodně přijdou na své. Kromě lyžování, snowboardingu, běhu na lyžích, sáňkování, bruslení či výletů na sněžnicích nebo pěšky, si mohou užívat hned ve dvou termálních lázních – Römerbad a St.Kathrein. 

 

Sjezdová euforie pro zimní fanoušky 

Lyžařský areál Bad Kleinkirchheim leží v nadmořské výšce 1100 až 2055 metrů nad mořem a nabízí nádherný panoramatický výhled na hory v jižní alpské oblasti. Najdete tu 24 vleků se 103 kilometry sjezdovek. Při návštěvě jedné ze čtyř lyžařských škol s profesionálními instruktory pro děti, nebo v lyžařské školce, se děti lehce učí své první krůčky na lyžích. Na vyznavače zimních sportů čekají sjezdovky všech stupňů obtížnosti: 18 kilometrů lehkých, 77 kilometrů středně těžkých a 8 kilometrů černých sjezdovek. Najdete mezi nimi i slavnou sjezdovku lyžařské legendy Franze Klammera "Kärnten - Franz Klammer". 97% lyžařského areálu, který má rozlohu 300 hektarů, se trvale zasněžuje a garantuje tak jistotu sněhové pokrývky. 

Akce a relaxace v pohoří Nockberge

„Ranní ptáčata“ mohou na „Early Morning Skiing“ udělat první ranní stopy ve sněhu s lyžařskou legendou Franzem Klammerem. Na setkání s olympijským vítězem se těší lyžaři všech stupňů dovednosti. Od tohoto krále všech lyžařů dostanou ty nejlepší osobní tipy na správné carvingové zatáčky. Prožijete skutečné slunečné okamžiky, na které jistě nezapomenete.

Snowpark je pro freestylisty prvním místem, kde se mohou pustit do zdolávání strmých zatáček a překážek, nebo nabrat rychlost na trati, kde se měří čas. V magickém světě a na dětské sjezdovce „Kidsslope“ se nejmenší příznivci lyžování osobně seznámí se sněhem, zatímco si jejich rodiče odpočinou v infračervených saunách přímo na svazích.

 

Udělejte si pauzu v přírodě 

Kromě sjezdovek nabízí biosférický park UNESCO Nockberge nezapomenutelné zážitky z přírody. Máme pro vás tajný tip: túru na sněžnicích „Gourmet im Schnee“ aneb „Gourmet ve sněhu“. V idylické zimní krajině v okolí Bad Kleinkirchheimu a Feld am See můžete objevovat šedesát kilometrů zimních turistických tras, nebo jednu ze šesti přírodních sáňkařských drah. 

Přímo v údolí, s vynikajícím zasněžením a skvěle upravené: to jsou výhody běžkařských tratí v Bad Kleinkirchheimu. Od této zimy středisko získalo pečeť lyžařských stop spolkové země Korutany. O vaše kulinářské pocity štěstí se v lyžařském areálu postará dvacet tři rustikálních útulných chat, ve kterých si dobijete baterky regionálními korutanskými delikatesami.

Požitek z termálních lázní na druhou

Jedno místo se dvěma termálními lázněmi: takový požitek na druhou je v Rakousku unikát. Po dobrodružném dni na sněhu následuje uvolnění a relax v termální vodě s teplotou 34 stupňů ve Family & Health Spa St. Kathrein a v Thermalu Römerbad. Místní lyžařské a termální busy zavezou milovníky zimních sportů mezi devátou a sedmnáctou hodinou zdarma ať už do srdce zimní říše divů, nebo do termální oázy.

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram