Mají dobré srdce - české krásky cvičí pro charitu

Mají dobré srdce - české krásky cvičí pro charitu

Stigma, nejistota a bohužel velmi často nepříznivé prognózy - to je život mnoha lidí trpících roztroušenou sklerózou.  

Své o tom ví Pavlína Kučerová, jejíž společnost zastupuje v České republice značku Pevonia Botanica. Podnikatelka, která sama trpí touto nevyléčitelnou nemocí, se rozhodla o nevyzpytatelné diagnóze nejen hovořit nahlas, ale i pomáhat ostatním pacientům a přizvala si k tomu i herečku Ivanu Jirešovou.

„Roztroušenou sklerózu mi diagnostikovali v 38 letech, ale projevy začaly mnohem dříve. Bohužel, mnoho lékařů mě poslalo domů s tím, že jsem hypochondr. Byly dny, kdy jsem nebyla schopná vstát z postele, mé tělo mě neposlouchalo. Nemoc beru jako běžnou součást svého života, ale mnoho lidí omezuje podstatně víc, než mě,“ vypráví Kučerová.

Ivana je známá svým zdravým životním stylem, láskou k józe a pomoci ostatním, a tak společně s Pavlínou vymyslely způsob, jak spojit síly a pomoci paní Magdaléně, jejíž forma nemoci ji už od dětství upoutala na vozík. Díky těmto dvěma ženám se sešly bezmála dvě desítky lidí, aby si společně zacvičili jógu na Vyšehradě pod vedením Kateřiny Burešové a zároveň přispěli Magdaléně na nákladné zdravotní pomůcky.

„Magdu znám spoustu let a jsem nadšená, že dorazilo tolik lidí, aby ji podpořili. Za peníze si zdraví nekoupíte, ale jsem ráda, že vybranými penězi jí můžeme život alespoň trochu ulehčit,“ poděkovala všem za účast Ivana.

 

Jógového večera se zúčastnila i modelka a podnikatelka Romana Pavelková, která s Pavlínou Kučerovou spolupracuje již několik let: Doufám, že se z podobných akcí stane tradice. Je krásné, když se spojí příjemné s užitečným a dnešek je jen dalším důkazem.“

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram