Maloja představuje novou pánskou kolekci jaro/léto 2014 „The Mountain Nomads“

Maloja představuje novou pánskou kolekci jaro/léto 2014 „The Mountain Nomads“

Kolekce je inspirován marockou krajinou a místními nomády, z nichž čiší svoboda a volnost.

Nová kolekce značky Maloja nese název „The Mountain Nomads“.

Nomad znamená v překladu kočovník a právě ten je pro Maloju synonymem hledání svobody a volnosti, kterou člověk nachází v přírodě, k níž je celý život tolik přitahován.

Celá kolekce je již tradičně inspirována přírodními barvami, materiály a vzory, které jsou v souladu s filosofií značky. Jejím cílem je přiblížit člověka přírodě a dopřát mu pocit maximálního souznění.

Tentokrát se tým Maloja vydal do jedinečné krajiny Maroka, nejzazšího severozápadu Afriky. Z více jak dvou set denní expedice, která čítala tisíce kilometrů, se tým vrátil s nepřeberným množstvím příběhů a více než padesáti tisíci fotografiemi. Jejich soubor vznikal během cest po marockém pohoří Atlas, jehož výška místy přesahuje i čtyři tisíce metrů, v místech, kde dá příroda člověku pocítit svou skutečnou sílu. Další zastávka byla na Sahaře mezi velbloudy, zde na rozpáleném písku vytváří vítr jedinečné a neopakovatelné obrazce. Dál na atlantském pobřeží člověk pochopí, jak dominantním živlem je voda. Kromě přírody samotné, jsou to také místní lidé a jejich kultura, které nesou otisk v celé kolekci The Mountain Nomads.