Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Energetická vlna pro N.Y. city

Marc Jacobs svou přehlídku na newyorském Fashion Weeku doslova šokoval přítomné. Energií nabitá show strhla všechny okolo. Měla vše, na co jste jen mohli pomyslet. Tanečníky s fascinující emotivní choreografií, kteří doprovázeli celou přehlídku, psychedelickou hudbu, která chvílemi mrazila, i outfity, které se bez nadsázky mohou stát novou módou letošního roku. Koncepce Jacobsovy přehlídky byla nejen futuristická, ale mohli jsme v ní objevovat i prvky z historie, které návrháře inspirovaly. Jako by apeloval na změnu, kritizoval svět a módní průmysl jako takový.

Strhující taneční show

Přehlídka se konala v kolosální hale Park Avenue Armory v New Yorku, kde je sídlo jedné z největších tanečně-uměleckých organizací na světě. Zahájila ji autorka celé choreografie tanečnice Karole Armitage. Její vystoupení trvalo však jen pár sekund, než zmizela v publiku. Tím bylo celé představení zahájeno. Na scéně se objevili profesionální tanečníci oblečení do kousků od Marca Jacobse z minulých kolekcí. Oko amatéra si je mohlo dokonce poplést s opravdovými modely a modelkami, ty totiž přišli vzápětí i s novou kolekcí Marca Jacobse.

Jako Jacqueline Kennedy

První část kolekce byla více než jednoduchá. Jako by v ní chtěl Jacobs oživit odkaz, který v americké módě zanechala bývalá první dáma Jackie Kennedy. Tuto módu návrhář spojil se soudobou módou hollywoodských celebrit, a tak vlastně vznikla celá kolekce. V další části kolekce si totiž návrhář hrál se skládáním jednotlivých komponentů, ze kterých vytvořil krásné červené šaty.

Plus size i over size

Ke slovu se dostala dokonce i plus sized móda ve formě jednoho outfitu třpytivých zelených šatů, které předvedla plus sized modelka, fotografka a gospelová zpěvačka Alexis Ruby. Krásné byly také dlouhé večerní šaty doplněné o plesové rukavičky a dlouhé kabátky. Tyto outfity vytvořil návrhář z velmi zvláštního materiálu, který byl pevný a držel nafouknutý tvar šatů. Přehlídku zakončil pak sám návrhář, který vystoupil ze stínu zpoza řady svých modelek a jedním dupnutím vypnul osvětlení stage i hudbu. Tím byla elektrizující vlna, která proletěla celým New Yorkem zakončena. Ostatně užijte si celou přehlídku společně s námi ve videu pod článkem.