Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

I módní svět za poslední měsíce utrpěl v mnohém. Hodně designérů však složitou situaci ustáli, věnovali “volný” čas přípravám nových kolekcí, zdokonalování komunikace se svými zákazníky, prodeji dárkových voucherů a vývoji nových produktů. Pojďte se podívat, na čem pracovaly návrhářky Jana Mikešová, Lucie Komárková, Sabina Rich, Lucie Telecká a dvojice žen tvořící květinové dekorace pod značkou Plantárium.  

Právě tahle jména spojují Kvartýr shop & studio, které dýchá pro českou módní scénu. Janu Mikešovou znáte tvořit pod značkou MIK. V době karantény většinu zboží přesunula na svůj e-shop, aby její práce nestagnovala úplně. Mezi oblíbené kousky z rukou české návrhářky Jany Mikešové patří klasické velké svetry, roláky, stejně jako tenké jarní svetříky.

maxi svetr 8 000 Kč, maxi kardigan 8 900Kč, bílý rolák 4 500 Kč / zdroj: archiv Jana Mikešová / MIK

Podobnou strategii zvolila I autorka desginové ortopodické obuvi Sabina Rich, která svůj prodej přesunula na své webovky. Novinkou je její kolekce šedých tenisek a také exklusivní možnost předobjednání tenisek černých. Obuv Sabina Rich je unikátní díky použití ortopedické stélky, jež zajišťuje zdravé a pohodlné nošení.

„Jejím základem je tenký a pevný výlisek, který minimálně zmenšuje vnitřní prostor obuvi a podepírá podélnou klenbu. Příčnou klenbu pak podepírá měkké latexové srdíčko, změkčení v patní části vložky tlumí nárazy na patní kost. Krycí stélka je vyrobena z materiálu EVA, oblíbeného pro svou měkkost a omyvatelnost. Perforace krycí stélky odvádí případný pot a zvyšuje cirkulaci vzduchu v obuvi,“ vysvětluje Sabina Rich.

černé tenisky 3 399 Kč / zdroj: archiv Sabina Rich

Designérka Lucie Komárková využila čas karantény a připravila novou kolekci SS2020. Najdete v ní lehké a vzdušné šaty, hedvábné topy, kalhoty nebo saka a sukně. Lucie nabízí pohodlné modely pro parné dny, které perfektně využijete v rámci letních procházek i času stráveného u vody. Velký komfort zajistí hojně využité materiály hedvábí a len. Kolekci dominují pudrová, béžová a tmavě modrá.

košilové šaty 5 490Kč / zdroj: archiv Lucie Komárková

Lucie Telecká z Leather Utilities se věnuje prototypování nové tašky takzvané tote bag a plánuje též připravit nový typ psaníčka. Její zákazníci nyní velice často využívají možnost ražby podle jejich přání na dárky pro své blízké. Díky tomu vzniká naprosto unikátní osobní věc, která obdarovaného opravdu potěší. A vydrží dlouhé roky.

kabelka / diplomatka 8 800 Kč / zdroj: archiv značky Leather Utilities

Plantárium standardně využívá k tvorbě dekorací 3D tiskárnu, na které v době pandemie vyráběla štíty do několika soukromých ordinací a také do domova důchodců v Plzni. Folie pro ně získalo od Studia Činčera. Co se týče vlastního obchodu, i designérky z plantaria Zuzana Pacourková a Martina Tománková se zaměřily na online a průběžně svůj e-shop plnily a stále plní novinkami. Volný čas využily převážně k přípravě nových produktů a osvědčilo se jim plnit své sociální sítě vzdělávacími posty o množení a hnojení rostlin a oblíbené rady pro DIY.

květník 300 Kč / zdroj: archiv značky plantarium

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram