MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Opět se můžeme těšit na největší módní událost, týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 30. srpna do 6. září. Dle ředitele Lukáše Loskota je místo jednou z důležitých součástí celé dramaturgie, které nabízí divákům jedinečnou atmosféru, a tak se po březnovém industriálním prostoru můžete těšit na historické prostředí v barokním komplexu karlínské Invalidovny.

Místo není zdaleka jedinou novinkou. Kolekce na sezónu jaro/léto 2020 představí rekordní počet návrhářů a značek, ale také doposud nejvyšší počet vysokých škol oděvního programu na nejdelším mole v historii pražského týdne módy.

Není to jen o tom „nej“, ale především o osvětě etické módy. Organizátoři přichystali novinku v podobě přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu.

„Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot.

A kdo představí novou kolekci v podzimní edici MBPFW? Bezpochyby dvě největší domácí značky Blažek a Pietro Filipi, ale také již tradičně studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati a nově uvidíme tvorbu studentů ateliéru oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Studentskou sféru doplní zahraniční účast studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

Unikátně, poprvé v historii pražského týdne představí svou kolekci také oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Přehlídkový program doplní pak stálice v módním odvětví, ale také nové nadějné vlaštovky. Podzimní sestavu tvoří Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kováčik, ODIVI, Petra Ptáčková, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natálie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda, Boris Král‘ a značka stylových modulárních batohů NAUT.

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram