Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) v prostředí monumentálního barokního paláce

Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW) v prostředí monumentálního barokního paláce

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, mezinárodní festival české a slovenské módy, se odehraje v termínu 16. až 23. března 2018.

Fashion Temple, tedy pomyslný svatostánek módy a místo konání módních přehlídek Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který patří k mezinárodně silné síti 50 módních platforem pod hlavičkou automobilky, se s každou edicí módního týdne posouvá na nové místo. Součástí dramaturgie MBPFW je výběr i takových lokací, které spojení s módou tradičně neevokují. Kvalitní autorská móda se tak dostala například do skateparku, útrob Strahovského stadionu, zásobovacích garáží obchodního domu Kotva nebo na Právnickou fakultu UK. Březnový Fashion Temple však tentokrát obsadí jednu z nejvýznamnějších barokních palácových staveb v Praze, Clam-Gallasův palác na Starém Městě.

Během příštího týdne bude známa sestava návrhářů, kteří představí své kolekce v rámci tří přehlídkových dní – od soboty 17. do pondělí 19. března 2018. Kromě návrhářů, které vybírá odborná komise, svou tvorbu předvede opět také módní ateliér pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Hostem v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program bude ukrajinský návrhář se svou značkou Vozianov. Uskuteční se také další ročník soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent. 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram