Met Gala 2017- na koberečku u Anny Wintour

Met Gala 2017- na koberečku u Anny Wintour

Snad největší módní událost roku je na spadnutí. Do začátku již 19. ročníku nejsledovanějšího galavečera zbývají už jen dny.

Světové celebrity napříč nejrůznějšími uměleckými směry včetně módních ikon si za celý rok nelámaly hlavy s tím co na sebe tolik jako v posledních měsících a týdnech. Za velkou louží se totiž právě schyluje k nejsledovanější společenské události, která je také často označována za jednu z největších „módních přehlídek“ pořádaných přímo na červeném koberci.

Počátkem května totiž v newyorském Metropolitním muzeu vypukne další již 19. ročník opulentní akce Met Gala známé také jako Met Ball či Costume Institute Gala, která je v podstatě vernisáží následné výstavy, vzdávající hold módním stylům, nebo rovnou samotným designerům. A letos si své čestné místo v historické budově ležící na okraji Central Parku vysloužila japonská designérka Rei Kawakubo proslavená také svou módní značkou Comme des Garçons.

Fakt, že pořadatelem Galavečera není nikdo jiný než šéfredaktorka americké mutace magazínu Vogue a obávaná kritička Anna Wintour, může být pro některé zúčastněné skličující. Proto je na samotnou přípravu kladen ne velký, ale obrovský důraz. Aby skutečně zaujali se čestní hosté, mezi nimiž nebude ani letos chybět mediální hvězda a instagramová královna Kim Kardashian, při výběru těch nejlepších šatů nezdráhají vynaložit nemalé peníze. Přirozeně se zde nechce nikdo shodit, ale předvést v tom nejlepším světle, které se navíc odráží v objektivech stovek objektivů fotoaparátů a kamer, které svá svědectví prakticky okamžitě chrlí do celého světa.

Mezi čestnými hosty nebude jistě chybět ani další perla rodu Kardashianů Kendall Jenner, která v loňském roce zazářila v odvážných šatech Versace, nebo populární zpěvačka Katy Perry s módní ikonou Pharrellem Williamsem, kteří jsou ovšem jen nepatrnou špetkou soli v moři slavných jmen, která si promenádu po červeném koberci u samotné Anny Wintour jistě nenechají ujít.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram