Mimozemské spiknutí podzimní kolekce Moschino

Mimozemské spiknutí podzimní kolekce Moschino

Jeremy Scott se rozhodl ztvárnit ve své nové kolekci jedno malé mimozemské spiknutí. Nebo možná více než pozemské. Prezident J.F. Kennedy a Marilyn Monroe byli tou nejlepší inspirací.

Kdo byl nebo nebyl mimozemšťanem, se asi stejně nedozvíme, ale jako motiv pro novou podzimní kolekci ready-to-wear značky Moschino 2018 posloužilo toto téma víc než dobře. A právě proto se v kolekci objevují „mimozemské“ odstíny oranžové, žluté, růžové, zelené i modré. Odraz šedesátých let je více než patrný, přesto inspirace zasáhla i o kousek dál ve své odvážnosti.

Cože chtěl touto kolekcí básník říci? Slepit retro šaty s módními stříbrnými aplikacemi. Ztvárnit Jackie Kennedy i Marilyn Monroe v jedné osobě. A to se podařilo víc než věrohodně. Krátké sukně součástí elegantních kostýmků se spoustou stříbrných cingrlátek a potištěné šaty, které Scott vytvořil ve spolupráci s australským umělcem Benem Frostem, který kreslí ilustrace na reklamní obaly i barevné páskové lodičky, nám v paměti zůstanou dlouhou dobu.

Na módním mole se objevily i známější tváře jako Kaia Gerber či Joan Smalls. Modelky měly perfektně upravené vlasy pod malým kloboučkem. Zrovna tak, jak by to měla i Jakcie. V zástupu jsme ale mohli vidět nespočet kostýmků, připomínajících dav letušek, z nichž některé zahalil barevný nátěr doslova od hlavy až k patě. Ten měl zdůraznit politické myšlenky kreativního návrháře. Scott veřejně odsuzuje postoj Donalda Trumpa k nelegálním přistěhovalcům. „Nejsem proti cizincům,“ řekl návrhář. „Nechci si postavit zeď.“ Jeho všestranný přístup k vnímání módy se zábavou rozhodně baví široké publikum.

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram