MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Povídání s lektorkami jógy Michaelou Dombrovskou a Karolínou Štraus Idris bylo neskutečně inspirativní. S Michaelou jsme probírali především teorii, samotnou myšlenku obličejové jógy i to, jak ji zařadit do běžného života, což jsou cenné informace, které si můžete v ucelené formě přečíst v její knize Krásná tvář. S Karolínou jsme prošli online kurze, které praktikuje v Centru Tance v Praze  a vyzkoušeli si tak na vlastní kůži, co samotné cviky obličejové jógy obnáší a jak přesně je provádět.

„Naučit se obličejová cvičení není nic složitého. Ideální je naučit se základy pod dobrým vedením, pokračovat třeba s inspirací z knih nebo videí a časem si najít vlastní způsob a kombinace prvků. A také, než se snažit pojmout nějaké velké množství cviků, tak raději používat pravidelně jen pár z nich a jen čas od času je obměnit. Opět proto, aby vás to spíše nebrzdilo, cvičení i všechny další kroky provádějte spíše mimochodem, v rámci běžné péče. Je to podobné, jako když se člověk stále nemůže rozhodnout začít pravidelně běhat, tak může začít tím, že prostě bude víc chodit pešky a časem buď běhání přijde samo nebo naopak může stačit právě chůze,“ shrnuje myšlenku k obličejové józe Michaela Dombrovská a ještě na závěr připomíná, že: „obličejová jóga není jen cvičení, ale péče. A to po všech stránkách, tedy péče o tělo, mysl i duši.“

foto: se svolením vydavatelství MOTTO / Michaela Dombrovská foto: Pavla Vomastková

3. část rozhovoru s lektorkou obličejové jógy Karolínou Štraus Idris

Karolíno, již potřetí čtenářům představujeme kladné stránky obličejové jógy. Existují vlastně nějaké záporné v tomto spojení? 

Na zápory v této oblasti jsem ještě nepřišla. Spíš to, co mě mrzí. Obličejová jóga je většinou prezentovaná jako „kosmetický doplněk" nebo způsob, jak oddálit návštěvu u plastických chirurgů. Je to samozřejmě pravda, že pravidelné cviky a masáže obličejové jógy vylepší náš vzhled. Ale v józe jde především o to, jak se člověk umí zabydlet ve vlastní kůži, jak o sebe pečuje, jakou pozornost si dopřává. To vše přispívá k tomu, co navenek vysíláme nejen skrz naši tvář.

Vrásky v okolí očí a čela jsou jedny z nejvíce viditelných, poradí si tento druh cvičení i s nimi? 

Jednoznačně ano. Jeden z mých oblíbených cviků na tuto oblast je na ilustrační fotce k tomuto článku. Pravidelné provádění tohoto cviku pomůže rozjasnit pohled a čelo.

Jak probíhá kurz obličejové jógy právě u Vás? Jak dlouho trvá než se ženy naučí cviky dále cvičit samy doma, než si jsou plně jisté, že to zvládnou?

Kurz obličejové jógy vedu pod záštitou Centra Tance. Ze zkušenosti si troufám tvrdit, že za 3 hodiny si klienti osvojí základní cviky, které mohou doma provádět sami.

Co byste čtenářům, kteří o obličejové józe uvažují, doporučila? 

Ať neváhají! Je to příjemné cvičení, které je vhodné pro jakékoliv věkové kategorie, ženy i muže. Navíc se zde nabízí společenské vyžití, které je patrné i na online kurzech.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Tip Karolíny na procvičení oblasti očí a čela

Cvik: "Udivené O"

Provedení cviku: Ukazováčky a palce na rukou uložíme pod vlasovou linii nad čelem. Prsty jemně táhneme čelo směrem nahoru. Oči jsou zeširoka otevřené. Ústa taktéž otevřeme, jako kdybychom chtěli vyslovit udivené Ó. Dýchejte nosem. Setrvejte v nastavení 6 - 10 sekund. Opakujte cvik 3x.

karolinastrausidris.cz / foto: se svolením Dušana Štrause

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram