Mirka Talavašková pro Delor: „Sázím na jednoduchost, kombinovatelnost a kvalitní materiál.“

Mirka Talavašková pro Delor: „Sázím na jednoduchost, kombinovatelnost a kvalitní materiál.“

Luxusní zakázkové krejčovství Delor se specializuje na obleky

Mirka Talavašková, která letos oslavila 33. narozeniny, už stačila na autorských přehlídkách ukázat svůj talent a rozčeřit rybník české návrhářské scény. Zájem o módu a design se u ní rozvíjel již od útlého dětství. „Už moje maminka vedla krejčovství.

Před revolucí se podílela na tvorbě kolekcí v národních závodech, kde pracovala především s krajkou. Po revoluci se jí poštěstilo a dostala vlastní ateliér i potřebná vybavení, se kterým mohla tvořit. Já jsem vlastně od malička v tomto prostředí vyrůstala. Odmalička jsem věděla, že se chci oděvem a textilem zabývat,“ vysvětluje návrhářka „rané počátky“ své celoživotní vášně. Svému snu uzpůsobila Mirka Talavašková i výběr škol, kdy začala jako textilní výtvarnice na Průmyslové škole textilní v Brně, později si prohloubila své znalosti na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze a poté završila své vzdělání na UMPRUM pod vedením akademického malíře Josefa Tapťucha.

Neocenitelné zkušenosti získala taktéž na Ecole Superieure des Arts Appliques Duperre Paris a obzvlášť praxe v Atelier du Sartel i nahlédnutí pod pokličku života hlavního města módy rozšířily návrhářce obzory. „Delor jsem znala téměř od jeho začátku a vždy jsem byla tímto konceptem na takové úrovni velmi nadšená a přála si zde pracovat. Po letech, kdy jsem již nabrala nějaké zkušenosti, se náhodou o mně dozvěděli a pozvali si mě na pohovor. Mé portfolio se jim velmi líbilo a nabídli mi spolupráci. Delor mi při vytváření dámské kolekce dal volnou ruku a naše spolupráce nás vzájemně obohacuje,“ říká súsměvem Mirka. Inspiraci pro tvorbu první dámské kolekce Delor hledala v gruzínském folklóru. Tradiční kroje mužů bojovníků ji natolik očarovaly, že prvky tohoto oděvu zakomponovala i do svých minimalistických modelů charakteristické štíhlými pasy, rozšířenými sukněmi a výšivkami upomínajícími na lidovou zdobnost. „Já mám jedno pravidlo a to zní ? móda by měla být jednoduchá, ale výrazná. A měla by umožňovat kombinaci sostatními kousky, ať to jsou boty, kabelky, pásky či šperky. Chci nabídnout ženám takový kus oděvu, který doplní to, co už má v šatníku. Sázím na efektivní jednoduchost, kombinovatelnost a kvalitní materiál. Své postupy samozřejmě upravuji podle své konkrétní klientky.“ Modely Delor Couture osloví především ženy, které mají jasno, v čem se cítí nejlépe, které touží po jednoduché eleganci a jedinečném stylu a chtějí svoji osobnost podpořit originálními módními kousky vytvořenými na míru jen a jen pro ně. Tyto kousky ale zároveň doplní šatník klientky.

Mirka věří, že uspokojí i nejnáročnější klientky. „S klientkami konzultuji každý krok, od střihu a výběru materiálu po kompatibilitu s jejich dosavadním šatníkem.“ „Každá nová klientka je pro nás výzvou. Ať už pro ně navrhuji cokoliv, chci, aby ztoho kousku čišela její osobnost. Nebráním se tak vůbec neobvyklým přáním a představám. Nejde mi jen o to, aby zákaznice odcházela maximálně spokojená svýsledným modelem, ale aby jí vyhovoval i individuální přístup,“ vysvětluje dále své postoje. Individuální přístup společně sejejími znalostmi, citem a zálibou v kombinaci moderních a tradičních prvků dává vzniknout unikátním modelům, za kterými se budou lidé otáčet. Zakázkové krejčovství Delor navazuje na tradici první republiky, kdy se nechávaly šít dokonale padnoucí obleky a šaty na míru vmódních salónech. Delor používá na své modely jedinečnou látku Dormeuil zFrancie a mezi samozřejmostí salónu patří prvotřídní servis a péče o své klienty. Více informací o aktuálních kolekcích naleznete na www.delor.cz . Nadčasové modely značky Delor můžete také shlédnout na Prague Fashion Weekendu vtermínu od 18. do 22. 9. 2013.

 

Zdroj obrázků: poskytl PR.Konektor

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram