Miss Lucie Šlégrová doslova září

Miss Lucie Šlégrová doslova září

Miss Lucie Šlégrová doslova září. A má své důvody. Se svým mužem Jiřím Šlégrem užívají předvánoční dny v novém domě, který stihli za tři čtvrtě roku z hrubé stavby předělat v zařízený domov.

Jirka je na něj náležitě hrdý, protože si ho celý sám navrhl, vyprojektoval a dostál svému plánu, že jej postaví a vybaví „zlaté české ručičky“. 

K tomu všichni tři Lucčiny synové rostou jako z vody. Nejstarší syn je nadšeným florbalistou, mladší Ríša začal v covidové době hrát na kytaru a malý Roník krásně cvičí. Oblíbil si s Lucií dělat jógu. 

Roník se mnou hezky cvičí

„Tak trochu cvičí s námi se všemi,“ směje se Lucie. „Roník byl od narození nespavé miminko, a ještě teď stále nespí celou noc v kuse. I když je to náš malý miláček, je to někdy dost náročné. Naštěstí mi moc pomáhá Jirka, který byl v covidové době hodně doma. Mohl si tak ráno Roníka vzít a dopřát mi luxus dopoledního spaní. Což mi dost pomohlo zase načerpat energii,“ dodává.  

„Aspoň v tomto byla covidová doba pro naši rodinu přínosná. Jirka díky tomu byl víc s námi a malý Roník se na něj doslova nafixoval. Přítomnost obou rodičů úplně mění vývoj dítěte, nikdy dřív bych neřekla, jak moc. Je moc krásné sledovat, jak Roník za tátou pořád běhá jako ocásek, směje se Lucie. 

A jak vnímali covidovou dobu starší synové Lucie, čtrnáctiletý Robert a dvanáctiletý Richard? 

„Robík si prochází nelehkým obdobím puberty, tak po něm musím víc dupat, hlídat, jestli má a dělá vše, co by měl. To Ríša je samostatnější, houževnatější, tak distanční výuku zvládl s přehledem. A zatím co Robert se do školy těšil, Ríša naopak zpátky nechtěl. Když pak vyplňoval dotazník, kde měl popsat, co mu na distanční výuce vyhovovalo, a co naopak ne, popsal to stroze – s ničím jsem problém neměl, protože jsem chytrý, do školy se mi nechce, protože mi vyhovuje déle spát,“ dodává s úsměvem krásná Lucie, „a věřím, že tím vystihl názory hodně dětí“, jen my rodiče jsme se každý den modlili, aby už školy otevřely a děti se mohly vrátit do lavic,“ dodává.  

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram