Miuccia Prada podzimní kolekcí uzavírá téma móda vs. umění

Miuccia Prada podzimní kolekcí uzavírá téma móda vs. umění

Další kolekce představená v absolutní tmě. Tedy v relativně absolutní, na modelky bylo posvíceno samozřejmě dost. Pro příště si Prada posvítí i na vliv módy vůči planetě.

Těsně před přehlídkou se objevil dron, který se systematicky vznášel a zaznamenával celou show i reakce publika. Značka Prada si uvědomuje, že sci-fi zážitky jsou nejenom moderní ale i módní senzací aktuální doby. Silné utilitární vrstvy rádoby pracovních oděvů, tyl a kompletně sestavená kolekce z umělých materiálů je poslední tečkou za dosavadní prací návrhářky Miuccia Prada. Dále hodlá vést módní dům jiným směrem.

Zářivé fluorescenční a digitální potisky kontrastovaly na parkách, vestách, na nylonu i tvídu. Šaty ala koktejlky bez ramínek mají své ID na prsou, tedy průkaz totožnosti a pryžové boty s nylonovými tkaničkami přiléhaly modelkám na nohách.

Nesystematicky rozvrstvené kousky nachystala značka přesně podle svých představ. Miuccia Prada tak vyjádřila svůj postoj k politice, sociologii a obchodu. Ostatně jako mnozí její kolegové. Návrhářka navíc vtipkovala s novináři: „Tato přehlídka je malou pomstou v uměleckém světě.“ A dále avizovala, že kolekce brzy naplní myšlenkou její rodiny. „Móda je stejně důležitá jako současné umění, přestože se na ni pravidelně dívají světoví akademici umění,“ dodala návrhářka. Touto kolekcí přitáhla publikum blíže k umění. Dále plánuje oblečení tvořit více pro ženy. Svou vizi popsala jasně: „Kolekce budou pro sílu žen, které se vydávají vstříc násilí. Mým snem je tvořit pro ženy, aby mohly vyjít ven na ulici a nebát se. Přála bych si bezmeznou svobodu.“

Tento krok potvrzuje nejenom zážitek z vrstvení podzimní kolekce, ale i z pánské kolekce, kterou Prada zveřejnila před několika týdny. Miuccia Prada se ohlíží ve smyslu, jakým móda poškozuje planetu. A tak od příště můžeme očekávat výrazný obrat v její práci.

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram