Módní akce Fashion Stars night představí mimo jiné první kolekci Vlastiny Svátkové

Módní akce Fashion Stars night představí mimo jiné první kolekci Vlastiny Svátkové

Vlastina Svátková je renezanční ženou, která bude na patnáctém ročníku módní akce Fashion Stars Night prezentovat svou autorskou kolekci. Akce proběhne 9. března v Pražské křižovatce.

Módní akce jedinečného rozměru se blíží. Popularita Fashion Stars Night každým rokem stoupá. I letos proběhne večer plný lokálních módních návrhářů, VIP osobností, novinářů a dalších. Mezi nimi nebude chybět herečka a autorka knihy Prostor pro duši, Vlastina Svátková, která stejným názvem pojmenovala svou první dámskou kolekci.

„Nejsem návrhářka. Jsem hlavně kreativní člověk, který má určitý styl, vize, sny a ty si plním. Miluju módu už od malička. Moje maminka šila a učila to i mě. Milovala jsem rozložené střihy na zemi a obkreslování křídou na látku,“ říká o sobě autorka své první módní kolekce Prostor pro duši Vlastina Svátková. Ke tvorbě vlastní kolekce se dostala z pocitu, že ne vždy v obchodech najde to, co hledá. Ať už oblečení nebo šperky, proto vytvořila věci, za kterými se lidi na ulici otočí. Věci originální a specifické.

Za šperky značky Adore stojí Vlastina Svátková společně se svou kamarádkou Zuzanou Šulajovou. Celý nápad se vyvinul z jasné představy zásnubního prstenu.

„Chtěla jsem neopracovaný, přírodní raw morganit, ale nikde takový prsten nebyl. Cesta k němu byla velmi složitá a mě napadlo takové šperky začít navrhovat pod vlastní značkou,“ dodává Vlastina.

Rok a půl dal vzniknout úspěšné značce luxusních zlatých šperků z neopracovaných polodrahokamů a diamantů. Módní značka Prostor pro duši je stále v procesu a první vzorky spatří světlo světa právě na blížící se módní události Fashion Stars Night. Na přehlídce budou prezentovány srdcové kousky z nádherných látek, hedvábí, brokátu nebo čalounické látky. A právě poslední zmíněná – čalounická látka – kterou Vlastina hledala na potažení designového vintage křesla, autorka využila k ušití svého kabátu. „A takhle tvořím vše. Nechávám se inspirovat intuicí, pocitem, nápadem a nechávám se zavést tam, kam by mě rozum nikdy nepustil,“ říká na závěr.

fashionstarsnight.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram