Modní dům Meadham Kirchhoff představuje módu pro čokoholiky a čokoládu inspirovanou parfémem!

Modní dům Meadham Kirchhoff představuje módu pro čokoholiky a čokoládu inspirovanou parfémem!

Módní dům Meadham Kirchhoff potěšil s kolekcemi pro podzim a zimu 2012/13 

Parfém Penhaligon`s Eau San Pareil samozřejmě nebyl jenom součástí módní show, ale koupit si ho můžete i ve speciálních parfumériích. Vůně byla pro show vybrána ze série parfémů anglické luxusní značky Penhaligon`s a show vznikla také ve spolupráci s cukrárenskou firmou The Chocolate Tree.

Vůni Penhaligon`s Eau San Pareil otevírají syntetické aldehydy, neroli, silice z květů hořkého pomerančovníku, mandarinka, bergamot, kumkvart, maliny, ananas, cypriš, růžový pepř a aksamitník.

Nad syntetickými složkami parfému, aldehydy, nemusíte určitě ohrnovat nos. Právě chemické ingredience dnes tvoří trvalé složky parfémů a vůni současně vylepšují. Poprvé byly aldehydy v parfumérství použité na konci 19. století slavným parfumérem Ernest Beau, který vytvořil slavný parfém Chanel No. 5. Aldehydy jsou sloučeniny, které vytváří různé vůně a podle svého typu mohou vonět po jahodách, pomerančích, fialkách nebo třeba po čokoládě.

Srdce vůně Penhaligon`s Eau San Pareil se skládá z jasmínu, damascenské růže, konvalinek, irisu, květu ylang-ylang, pomerančového květu, lékořice a hřebíčku. Základ vůně tvoří pačuli (tropický polokeř s vonnými silicemi), vetiver (silice z oddenků vetiverie ovsuchovité), cedrové dřevo, oakmoss neboli lišejník větvičník slívový, pižmo, vanilka, divoce rostoucí aromatická růže Cistus incanus, labdanum, látka z keřů cistu ladanového, benzoin, balzan mléčné sladké vůně podobný vanilce s kakavou sladkostí a jantar (amber, pozor, není to to samé co Ambra), což je smrková pryskyřice. K parfému byla vytvořena i exkluzivní sada cukrovinek inspirovaných touto vůní ve spolupráci s The Chocolate Tree, čímž módní přehlídka Meadham Kirchhoff dostala i pátý rozměr a polechtala chuťové polštářky módychtivých diváků.

O značce parfémů Penhaligon`s. Parfémy Penhaligon`s se zrodili v roce 1860, kdy se William Henry Penhaligon přišel ze své rodné vesnice na pobřeží jihozápadní Anglie živit do Londýna jako holič. Penhaligons vytvořil obchodní společnost a začal se zabývat dodáváním parfémů a toaletních vod pro bohatou aristokracii. První vůni vytvořil v roce 1872. Na počest slavné turecké lázně se jmenovala Hammam Boquet. Penhaligon budoval svoji značku ve znamení luxusu a vytvářel parfémy pro anglickou šlechtu. Své parfémy vytvářel pro jednotlivé šlechtice.

Tuto vůni si později oblíbil i potomek vévodu, Sir Windston Churchil. Byl to mimochodem jeden z prvních pánských parfémů na světě s citrusovou vůní, protože tehdejší doba i pánům dopřávala vůně květinové. Dnes Penhaligon vytváří vůně pro muže i pro ženy. Tyto parfémy ve velkých parfumériích nekoupíte. Značka si udržuje punc exkluzivity a prodává se jen ve specializovaných menších parfumeriích. I to pomáhá udržet si značce exkluzivitu a nestat se tuctovou.

 

Zdroj obrázků: Penhaligons.com, Caflerreboun.com, Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram