Módní kolekce Hany Zárubové vypadala, jakoby ji nestihla došít – zcela záměrně!

Módní kolekce Hany Zárubové vypadala, jakoby ji nestihla došít – zcela záměrně!

Hana Zárubová představila novou kolekci Work in progress II

Hana Zárubová se letos na podzim rozhodla navázat na svoji jarní kolekci. A tak se k názvu kolekce pro jaro a léto přidala pouze římská číslice II a vznikl inovovaný název Work in process II. Už na jaře pracovala návrhářka se záměrnou nedokončeností a v podzimní a zimní kolekci 2013/14 svoji inspiraci ještě více rozvinula a přidala zkoumání 2D a 3D formy oděvu.

Více o kolekci si můžete přečíst v článku Hana Zárubová představí podzimní pokračování své jarní kolekce Work in Process II . Je už tradiční, že u modelů Hany Zárubové nezáří barvy a vzory. „První housle“ návrhářky hraje forma oděvu. Šaty a kabáty dostávají nezvyklou fazónu a možná kdybyste je neviděly na modelce, tak chvíli tápete, o jaký kus oděvu vlastně jde. Přesto však je oblečení slušivé, elegantní a zároveň hypermoderní. Návrhářka se nás nesnaží ošálit řvoucími potisky ani zprofanovanými „trendy-netrendy“ . Její móda je skutečným stylem pro třetí tisíciletí. Myšlenku nedokončenosti nemusíte na představených modelech Hany Zárubové dlouho hledat.

Někdy modely naznačují, že by se ještě „kamarádili“ se šicím strojem, jindy zas návrhářka kolekci zdobí kontrastním bílým štepováním, které připomíná pomocné stehy. Oblečení naruby není faux pas modelky na přehlídce, ale „filosofický“ detail kolekce návrhářky. Kouzlo záměrně nedokončených detailů si je zajisté nejlepší osahat zblízka. Přehlídkové fotky nedokážou poskytnut zážitek z nápadů Hany Zárubové tak, jak jej můžete zažít v osobním kontaktu s modely. Pokud se vám modely líbí, rozhodně si na ně přijďte sáhnout. Na samotné módní přehlídce si nebylo možné nevšimnou také módní doplňky, které doplňovaly kolekci Hany Zárubové. Nepřehlédnutelné brýle z ebenu a slonoviny navrhla Nastassie Aleinikavová a tři verze neoprénových návleků na boty (nízké, kotníkové a vysoké) byly z dílny Pavly Podsedníkové. Spolu s modely Hany Zárubové vytvořily dokonale synergický model ženy s vlastní módní filosofií.

Designblok

 

Zdroj fotografií: Lukáš Legierski

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram