Šárka Musilová MUZA

V roce 2017 se textilní výtvarnice a designérka Šárka Musilová s výtvarnicí a technoložkou Bohuslavou Hejlovou sešly v názoru, že by bylo dobré spojit jejich dosavadní umělecké směry. Jak autorky samy tvrdí: „Chtěly jsme vynést na světlo velmi netradiční techniky, které však mohou být běžnou součástí našeho života. Náš ateliér pracuje s maximálním zastoupením přírodních látek a to nejen v metráži, ale i pomocí výtvarných technik využívajících biologického materiálu. Každý kus je naprostý originál. Vše je založeno na velmi proměnlivých faktorech a procesech probíhajících v rostlinách. Období sklizně a následné využití rostlin je velmi závislé na výsledném vzhledu vzoru a jeho barvě. To je přesně to, co nás fascinuje a každým dnem překvapí.

Autorky začátkem roku 2018 založily oděvní značku MÚZA, což bylo jen tečkou za podstatou jejich tvorby. Na základě znalostí botaniky a zpracování ovčího rouna, které jsou stěžejní pro celou jejich tvorbu, vzniká naprosto unikátní materiál.

Značka nabízí jedinečné florální vzory na bavlně, lnu, viskóze, hedvábí či vlně, naprosto autenticky otištěné pomocí rostlin a vlastní technologií zpracovanou ovčí vlnu. Ta slouží výhradně na výrobu luxusních dámských i pánských kabátů, křiváků či bundiček. Náš oděv je jako živý organismus, neustále mění svůj vzhled.

Příležitostně doplňují klasický repertoár kolekcí i pletené šaty či svetříky z vlastní ručně spřádané vlny, kterou si ateliér sám připravuje. Jejich výroba je však velmi časově náročná, proto jde o záležitosti pouze na zakázku.

Do budoucna by se ateliér chtěl zabývat tvorbou originální metráže a bytovým textilem.

  • Celé jméno: Šárka Musilová
  • Telefon: 728 221 810
  • E-mail:
  • Webové stránky: http://muzafashionart.com/

Články o tomto návrháři

Sledujte náš Instagram