Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO z Prahy

Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO z Prahy

Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO byla inspirována tématem "Společenské vrstvy"

Módní přehlídka maturitních ročníků SPŠO z Prahy 7 byla v letošním roce inspirována tématem "Společenské vrstvy".

Studenti při tvorbě modelů vycházeli s typických znaků oblékání tří základních společenských tříd-chudiny, střední třídy a tzv."high society"
Nejchudší vrstva, která své oblečení řeší alternativním způsobem byla na přehlídkovém molu charakterizována vrstvením oděvu, jeho  tvarovou předimenzovaností, strukturami  a výrazným originálním znakem-ruční pleteninou. Uvolněné siluety a tvarová ležérnost spolu s neobvyklými materiálovými kombinacemi byly poznávacím znakem této návrhové řady. Střední třída byla  uvedena  řadou  velmi zajímavých kabátů, pokračovala krátkými kabátky, skladebnými modely a partnerským oblečením. Modely se vyznačovaly promyšlenými střihy, kdy mnohdy zajímavý střihový detail byl použit na více modelech vždy v jiném kontextu. Tato návrhová řada byla ukončena  finálovou svatební dvojicí, ve které  pánský model upoutal svým  oboustranně řešeným sakem.

Přehlídka gradovala až modelové řadě nejvyšší třídy, která byla charakteristická výraznými siluetami a jasnou barevností zářivě modré, fuchsiové, smaragdové a bílé. Použití luxusních hedvábných látek a tvarová čistota umocnily elegantní vzhled celé kolekce. 
Prostory pro přehlídku laskavě poskytlo Národní muzeum-České muzeum hudby v Karmelitské ulici. Krása tohoto mimořádného interiéru umocnila příznivý dojem z celého počinu.

Zdroj:SPŠO a moda.cz
Foto: Mikuláš Křepelka

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram