Módním designérem roku na předávání Czech Grand Design se stal návrhář Boris Král

Módním designérem roku na předávání Czech Grand Design se stal návrhář Boris Král

Vyhlášení cen 18. ročníku Czech Grand Design má svého vítěze. V kategorii Módní designér zvítězil módní návrhář Boris Král, který byl nominovaný za svou kolekci Salon de Nuit a za róbu pro Danielu Kolářovou na KVIFF 23.

 

Kategorii Módní designér roku ovládl slovenský návrhář žijící v Praze Boris Král, který se v kolekci Salon de Nuit a při návrhu róby pro herečku Danielu Kolářovou vrátil ke svým dětským snům, vytáhl skicy ze střední školy a redefinoval naivní pohled na své retro múzy. „Léta strávená prací pro jiné návrháře jako modelář, konstruktér střihů a krejčí Borisovi pomohla utřídit myšlenky a formulovat kdo je, co chce říct a kde leží úrodné pole pro jeho módní vyjadřování a estetiku. Stal se jím, ne úplně překvapivě, oděv pro zvláštní příležitost. Tedy typická salonní móda šitá na zakázku. Není to jednoduchá disciplína a více než o talent zde totiž jde o dobré a poctivé řemeslo,“ okomentoval pro Czech Grand Design Jan Králíček, kreativní ředitel časopisu Dolce Vita.

„Tohoto ocenění si velmi vážím a jsem vděčný. Kolekci Salon de Nuit jsem vytvořil po několikaleté přestávce. Během této doby jsem si stihnul utřídit myšlenky a vycizelovat svůj rukopis. Intuice mi vedla ruku při tvorbě šatů pro paní Kolářovou. Když člověk přemýšlí upřímně a snaží se věci dělat poctivě, lidé to vždy vycítí," vyjádřil se k ocenění návrhář Boris Král.

šaty pro Janu Zielinsky / foto se svolením Borise Krále

Na slavnostním předávání cen ve Stavovském divadle oblékly šaty Borise Krále Jana Zielinski, spoluzakladatelka Czech Grand Design a Tereza Maxová, která předávala cenu vítězi jedné z kategorií. Na tvorbu šatů pro Janu Zielinski na galavečer cen Czech Grand Design 2023 oslovila spoluzakladatelka celé akce návrháře osobně. 

„Jana Zielinski mě oslovila ohledně návrhu šatů na galavečer cen Czech Grand Design 2023. Společně jsme vybírali a Jana si následně objednala šaty z kolekce Salon de Nuit, za kterou jsem byl na ocenění nominovaný. Vybrali jsme temně fialové šaty bez rukávů s objemnou sukní. Dolní lem sukně má 6 metrů a je celý zapracovaný ručně. Objem sukně tvoří tylová spodnice," popisuje šaty Boris Král. „Tereza měla oblečené šaty z fialového sametu, které zdobí štrasové výšivky ve tvaru kohoutí stopy. Šaty mají útlý pas a boky jsou zvýrazněné polštářky, které přidávají objem a formují siluetu," doplňuje Boris Král.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram