Moschino: Jeremy Scott se hluboce ponořil do Picassova odkazu

Moschino: Jeremy Scott se hluboce ponořil do Picassova odkazu

Kubistický umělec Picasso inspiroval kreativního ředitele značky Moschino pro vytvoření kolekce na nadcházející sezonu 2020.

Múzy inspirují umělce, umělci inspirují svět,“ strohá, avšak výstižná slova kreativního ředitele značky Moschino, Jeremy Scotta, která zazněla před přehlídkou v Milaně.

A my známe jméno umělce, který doprovázel diváky netypickou a umělecky zaměřenou podívanou. Picasso Jeremy čím dál tím více ukazuje, že se nebojí ponořit opravdu hluboko do tématu, a ani tentokrát tomu nebylo výjimkou. Na celkovém uměleckém dojmu zapůsobil prostor dotvořený zlatým majestátním rámem či barevné vystupující čtverce a trojúhelníky napříč molem.

Abstraktní tvary, modely modrozelené palety připomínající modré období umělce, kdy zřídkakdy použil teplejší paletu barev, naopak sytě oranžový kabátek v lesku, růžové jednodílné plavky, útlé, na tělo padnoucí růžové šaty s příměsí žluté malby s prostorově mohutnými rukávy či žluto-oranžový kostýmek nás zavedl zpět do let 1905 – 1907, do umělcova růžového období. Nechyběly ani prvky španělské domoviny ztvárněné kubistickou býčí maskou či typickými flamengo šaty s černými puntíky zasazenými v červeném základu s vrstvenými rameny. Abstraktní motivy se nevyjímaly pouze na jednotlivých modelech, ale byly znatelné také na vlasech modelek.

Kubistické looky vynesly půvabné modelky v čele se sestrami Hadid, dcerou světové topmodelky Cindy Crawford, Kaiou Gerber a Irinou Shayk. Gigi Hadid vynesla kostýmek se širokými kalhotami ve žluto-modré malbě na bílém podkladu a zároveň celou uměleckou show uzavírala svatebními šaty krátkého střihu s bílými holubicemi jako výšivkou. Její sestraBella naopak ztvárňovala harlekýna typickým Piccasovým osobním symbolem – čtvercovým vzorem. Irina Shayk spolu s Kaiou pak rozehrály show s notami a mandolínou.

Zdroj: vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram