Motobunda je fashion kousek, který vám zamotá hlavu – užijete jí i v létě!

Motobunda je fashion kousek, který vám zamotá hlavu – užijete jí i v létě!

Motobunda je přesně to, co si můžete večer hodit přes letní šaty

V motobundě váš outfit rozhodně nemusí připomínat oblečení fanatického vyznavače Harley-Davidson! Pro naše šatníky se tento kultovní kousek oblečení, bunda v moto střihu, přetransformovala. Takže vás nemusí překvapit, že kromě černé klasiky ji objevíte také v mnoha jiných barvách, dokonce se vzory, ale objevují se také kousky z netradičních materiálů.

Na materiálu záleží – pořiďte si motobundu z pratelné umělé kůže! Když jsem si letos na jaře doplňovala šatník, objevila jsem svoji motobundu v Promod. Je starorůžová, což je už samo osobě netradiční, ale ještě více bylo pro mne fascinující to, že vypadá k nerozeznání od pravé hladké usně a přitom se dá prát. A není to jen trik prodejců. Bundu jsem zcela normálně vyprala na 30 stupních a použila jsem standardní prášek. Nějak mi přišlo logické vynechat aviváž, takže jsem ji nepoužila. Sušičku jsem na svém oblíbeném kousku této sezóny, na růžové motobundě z Promod, netestovala. Přece jen, nechci o ní přijít. A právě sušení se ukázalo jako jedna z mála nevýhod této bundy, na volno bunda docela dlouho usychala a tak běžný čas pro volné uschnutí od večera do rána, jako u jiných oděvů, u motobundy z umělé kůže nestačil. Ale je to jen o tom, že si na její vysušení příště nechám více času.

Obecně ale, přestože podtrhuji pratelnost této bundy, úžasné je především to, že ji prát ani přes její světlejší růžovou barvu téměř nemusím. Tento materiál se totiž nešpiní a to, proč jsem bundu nakonec prala, bylo, že pokud ji nosíte na topy a šaty bez rukávů, zbytky deodorantu na podšívce vyprat skutečně chtějí. A proč mne tak fascinuje pratelnost mé motobudy? Protože mne fascinuje, ale negativně, i to, že jsem si před časem pořídila módní bundičky z mleté kůže a ty se prát nedají. A tady dochází k paradoxu, kdy oblečení zlevnilo tak, že si takovou bundičku pořídíte třeba i za 1000 Kč jako já, doma jí ale prát nemůžete a tak vás několikrát do roka čeká nejen pakárna s absolvování návštěvy čistírny, ale také nemalá částka za každé čištění: 500 až 1000 korun za jednu bundičku.

Motobunda z krajky? Proč ne! Dalším pro mne fascinujícím materiálem pro motobundu je použití krajky. Ta je dnes módní a podobný kousek najdete například v kolekci Simone Rocha. Tady se vlastně motobunda proměnila v krátké krajkové sáčko držící se střihu motobundy. Krajkový kousek motobundy dokáže pozvednout vaše džínsy od nudného kousku oblečení k fashion outfit, dokonale bude ladit také k šatům do práce, ale třeba i k mírně slavnostnějším kouskům. Čím třeba doplnit „malé černé“? Co tak černá krajková motobunda! Motobunda – univerzální do kombinace!

Motobunda je skvěle kombinovatelným kouskem šatníků. Hodí se ke kalhotám, teď tak módním kraťasům, k sukni i k šatům. Je to ten kousek, který mladým dodá styl a starší omladí. Snad jen málo kombinací s motobundou není lichotivými. Postavu deformuje motobunda s širokou nabíranou sukní soudkovitého tvaru. Když je tato sukně navíc pod kolena nebo přes lýtka, elegance a styl je hned ta-tam. Dalším módním průšvihem je motobunda k večerní róbě. Samozřejmě, pokud se jen inspirujete střihem a vsadíte na krajku nebo hedvábí, bude vše v pořádku. Ale nejedna celebrita se již dostala do křížku s módní policií, když zkusila k dlouhé večerní róbě hodit přes sebe „nějakou“ černou motobundu. Tudy cesta k vašemu dokonalému outfitu rozhodně nevede!

 

Zdroj obrázků: Net-a-porter.com, návrhářské kolekce designérů

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram