Muži a oranžová barva – to je dokonalá harmonie!

Muži a oranžová barva – to je dokonalá harmonie!

Barva pomerančů, zářivého slunce či „rozzuřeného“ ohně! 

Oranžová barva je barvou tepla, optimismu, radosti a chuti do života. Její nositel o sobě prozrazuje, že se nebojí výzev. Mužům oranžová barva sluší, především tmavým typům. Stává se čím dál tím více oblíbenou. Vyhledávají ji jak mladí lidé, tak střední generace zastoupená především vyšším managementem. Barva slunce je mladistvá, svěží a dokáže změnit náladu jako mávnutím kouzelného proutku. Samozřejmě k lepšímu.

Neznám člověka, u kterého by oranžová barva vyvolávala deprese, smutek či zármutek. Vyvolává pozitivní pocity, navozuje chuť zažívat nová dobrodružství a zkoušet nové a nové věci. Muži, kteří nosí oranžovou barvu o sobě dávají světu na vědomí, že jsou komunikativní, sebevědomí a nebojácní. Barva ohně je symbolem ctižádostivosti a aktivity. Rozhodně patříte-li mezi introverty, tato barva vás neosloví. Oranžovou upřednostňují extroverti a muži, kteří se rádi pohybují ve společnosti, kteří vyhledávají společnost druhých lidí a kteří jsou rádi středem pozornosti.

Muži, kteří jsou typově „ideální“ pro tuto barvu a vyhýbají se jí, mývají jistý vnitřní blok. Především mívají pocit, že jím není rozuměno, že jim je ubližováno či zle zacházeno. Ovšem vše je individuální a myslet si, že to paušalizuji, je nesmyslné. Někdo nemá oranžovou barvu jednoduše rád. Oranžová barva se nosí celoročně. Nesoustřeďuje se již pouze podle ročních období. Mnoho světových módních domů a značek má v oblibě tuto barvu. Její hravost dokáže oživit jakýkoli outfit. Oranžová barva je poměrně snadno kombinovatelná. Dá se skloubit s hnědou, zelenou, bílou, černou, šedou a dalšími barvami. U žen záběr aplikovatelnosti této barvy je daleko větší. U mužů by oranžový pásek či boty vypadaly poněkud zvláštně. Muži nosí především košile, kravaty, svetry, mikiny a trička této barvy. Sem tam se také objevují „výjimky“ v podobě sandálů či letních krátkých kalhot.

Zdroj fotografií: Nordstorm.com, Style.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram