Na kolekci Alexander McQueen pracovali všichni zaměstnanci značky jako součást teambuildingu

Na kolekci Alexander McQueen pracovali všichni zaměstnanci značky jako součást teambuildingu

Módní magazíny se jí nebály nazvat nejkrásnější kolekcí značky v novodobé historii. Jeden outfit lepší než druhý. Řeč je o nové kolekci Alexander McQueen jaro a léto 2020.

Živá hudba a krásné šaty

Je to tady! Účastníci pařížského týdne módy téměř oněměli úžasem ve chvíli, kdy se spustila módní přehlídka značky Alexander McQueen. Těžko říci, zda za to mohla atmosféra, symfonický orchestr, který přehlídku doprovázel nebo sama kolekce, do které návrhářka Sarah Burton letos dala opravdu všechno. Její letošní show je prostě něco naprosto úžasného a návrhářka nastavila laťku opravdu vysoko. Pojďte se s námi podívat, jak to na přehlídce vypadalo.

Kolekci vytvořili všichni zaměstnanci

Přehlídku, jak již bylo řečeno, od začátku doprovázel londýnský symfonický orchestr London Contemporary Orchestra klasickou skladbou od Isobel Waller-Bridge. Živá hudba skvěle dotvořila message, kterou ukryla Sarah Burton ve své kolekci, a to tu, že by si každý měl udělat čas na to, aby poznal sám sebe, aby se svět zase spojil dohromady, aby spolu lidé mluvili a komunikovali nejen slovy. A jak jinak začít než sama u sebe a u svých zaměstnanců. Na kolekci totiž spolupracovali téměř všichni, kdo pracují pro Alexander McQueen. Ruku k dílu přiložilo dokonce i personální oddělení, kde zaměstnanci ručně ušili dvojici šatů, které též byly představeny na přehlídce. Techniku je naučili studenti umělecké školy v Londýně, a tak zaměstnanci mimo svou pracovní dobu seděli v kroužku a vyšívali.

Irská inspirace v udržitelném konceptu

Že vám to přijde neuvěřitelné a úžasně originální? To však zdaleka není vše. Sarah Burton totiž v rámci nové udržitelné politiky značky využila materiál (krajku, organzu a tyl) z modelů z předchozích přehlídek. A ušetřila tak nejen životní prostředí, ale také finanční prostředky a práci. Kolekce je totiž plná vlněné a plisované organzy. Zajímavá je také inspirace pro tuto kolekci. Sarah Burton se totiž nechala inspirovat historií a tradicemi Severního Irska. A tak je kolekce plná kožených prvků, volných polodlouhých sukní a vázankami. Zvláště krásné jsou pak šaty s umělé koženky v částech s všitou krajkou a vypasovaným korzetem. A irskou historií byly inspirovány i účesy. Irsko si návrhářka mimo jiné vybrala také proto, že se zde rozhodla letos v létě uspořádat opravdový teambuilding pro celý svůj tým v Alexander McQueen. 

"Textilní průmysl je v této zemi ohrožen, takže mě napadlo zachytit tyto věci dříve, než zmizí úplně," řekla návrhářka deníku The Guardian na otázku, proč se inspirovala v kolekci právě Severním Irskem.

Vyztužená ramena ruku v ruce s originálním střihem

Velkou část přehlídky zabíraly také dámské obleky s vysoce střiženými a vyztuženými rameny. To byl takový malý návrat k původnímu zakladateli značky Alexanderu McQueenovi, který byl známý svou oblibou v oblecích. Návrhářka Sarah Burton však oblekům přidala moderní vzhled, některá saka doplnila bohatou vrstvou dlouhé podšívky, jiné podkasala mimo jiné také krajkovou textilií a asi největší úspěch zaznamenal model saka se střihem, který odhaloval záda a vpředu byl nápaditě zkosen.

Doplňky a účesy podle starých Keltů

Úplný obraz dotvářely doplňky. Některé boty měly zvláštně napřímený podpatek, či byly dokonce zdobeny květovaným vzorem. Modely, okatě inspirované irskou módou, zase doplnila návrhářka botami s metalickými barvami nebo cvočky. Irský styl pak byl dotvořen šperky. Ty též splňovaly všechny predispozice kolekce náhrdelníky, náušnice i několikanásobné náramky, asymetricky zauzlené, ve zlaté a stříbrné barvě s rudým kamenem. Nepozorný divák by si myslel, že jsou opravdu z doby, kdy ještě naše území obývali staří Keltové. Detailem už pak byly i originální kabelky s vyšitým květovaným vzorem, cvočky, jimiž byly protáhnuty kožené proužky svázány v uzly či asymetrickým metalickým řetízkem.

Vogue; Alexander McQueen

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram