Na největší módní události Met Gala 2024 zazářili Zendaya, Gigi Hadid i Chris Hemsworth

Na největší módní události Met Gala 2024 zazářili Zendaya, Gigi Hadid i Chris Hemsworth

V pondělí večer se schody Metropolitního muzea umění v New Yorku zaplnily celebritami, které i letos oblékly velkolepé šaty, tentokrát na téma Zahrada času. Bujará každoroční událost, která se koná první květnové pondělí dostála svého věhlasu a přinesla modely s nádechem květin i temně romantické róby.

 

Ať už si představíte téma Zahrada času, jako Šípkovou Růženku nebo Zlobu, téma skvěle pojala ikonická Zendaya, která si na pomoc přizvala amerického stylistu Law Roache a během večer představila hned dva modely. Její první odvážný vzhled navržený kreativním ředitelem módního domu Maison Margiely, Johnem Gallianem přinesl zakázkové modrozelené šaty, které dokonale odpovídaly tématu noci. Šaty doplněné o klobouk od Stephena Jonese působily tajemně. Její druhý a zároveň výrazně jemnější look navrhl stejný návrhář jen pro módní dům Givenchy. Klobouk s rozkvetlými květinami značky Alexander McQueen doplnila herečka šperky značky Bulgari se dvěma oválnými smaragdy a diamanty v brusu slzy.

Někteří hosté zvolili větší důraz na téma, jako takové a tak se například influencerka Emma Chamberlain oblékla do gotického hnědého korzetu Jean Paul Gaultier ušitého na zakázku, jehož krajkové detaily vyzařovaly trnitý efekt.

Velkolepý model oblékla i modelka Gigi Hadid, která zvolila korzetové šaty Thom Browne zdobené žlutými růžemi. Dokonale jemný sestřih z ní udělal tu nejkrásnější „Růženku“ večera. Téma jako takové je inspirované povídkou britského autora sci-fi knížek JG Ballarda. Téma bylo zvoleno tak, aby doplnilo nadcházející výstavu Sleeping Beauties: Rewakening Fashion Costume Institute.  Exponát - Sleeping Beauties: Reawakening Fashion - využívá technologii ke „vdechnutí nového života" oděvům z archivů Met, které jsou tak křehké, že je již nelze nosit a musí zůstat pod sklem.

Gigi Hadid na Met Gala 2024 / Getty Images

Hostitelka celého Met Gala, Anna Wintour, vybrala čtyři velká jména, coby spolupředsedající na letošní akci. Jsou to hvězdy latino hudby Bad Bunny a Jennifer Lopez, americká herečka Zendaya a australský herec Chris Hemsworth, který na galavečeru debutuje. Spolupředsedové pomáhají propagovat událost, plánují její téma a večeři a uvádí celou akci na začátku večera na červeném koberci.

Pozornosti neunikla ani podnikatelka Kim Kardashian, která už na sociálních sítích rozvířila velké debaty ohledně svého extrémně štíhlé pasu. Ať tak nebo tak, na Met Gala rovněž vynesla model Maisona Margiely. Kylie Jenner oproti tomu zvolila jednoduchou róbu bez ozdob s výraznými košíčky korzetu.

Jako řecký bůh a bohyně vypadaly v rámci Met Gala herec Chris Hemsworth se svou ženou Elsou Pataky, kteří si naplno užívali svůj debut v rámci největší módní události. Představitel Thora a jeho žena vypadali v modelech Toma Forda doslova étericky, když procházeli po červeném koberci. Krémový oblek Chrise Hemswrotha bez košile a třpytivé šaty s dlouhým rukávem Elsy Pataky doplněné zlatými náramky na každém zápěstí působily dokonale.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram