Na Rock & Pop for Fashion představí svou tvorbu Taťána Kovaříková z kolekce Tatiana

Na Rock & Pop for Fashion představí svou tvorbu Taťána Kovaříková z kolekce Tatiana

Představujeme vám další dva návrháře, kteří 21.března odhalí tisícovému publiku své nové kolekce

JANA GAVALCOVÁ ze Slovenska

Jana má módu v krvi a k navrhování ji to táhlo od dětství.
Její prarodiče se živili krejčovstvím a obuvnictvím, a tak si k tvorbě oděvů vypěstovala úzký vztah velmi rychle. Potřebné odborné vzdělání získala na Sdružené střední škole oděvní v Bratislavě. Dnes je uznávanou návrhářkou a stálicí na slovenské scéně a RPF bude její českou premiérou. Jana má za sebou několik autorských kolekcí a spolupráci s mnoha osobnostmi. Svými propracovanými modely společenských šatů okouzlila diváky na prestižních slovenských módních událostech -­ např. Bratislava Fashion Weekend, Orange fashion nebo Russian Slovak Fashion Revolution. Navrhla také kolekci bohatě zdobených plavek pro prestižní soutěž krásy Miss Universe SR. Poznávacím znamením tvorby mladé návrhářky je neobyčejně důkladné řemeslné zpracování a ruční zdobení. Důraz se klade i na nositelnost a pohodlí jednotlivých modelů. V kolekcích najdete velké róby, stejně jako romantické sukně na každodenní nošení a urban kousky.

Pozornost upoutává odvážná kombinace hladkých ploch a drsných punkových zásahů.

Mezi Janiny oblíbence patří Viviene Westwoof, Balmain a Elie Saab. Nad kolekcí Jaro/Léto 2014, kterou návrhářka představí Praze 21. března, převzali záštitu Jeho Excelence Peter Weiss, velvyslanec Slovenské republiky v ČR a Mgr. Peter Vašovič, ředitel Slovenského institutu v Praze.

UKÁZKA Z TVORBY JANY GAVALCOVÉ

 

TAŤÁNA KOVAŘÍKOVÁ z České republiky

Taťána patří bez pochyb mezi nejznámější české návrhářky. Její kolekce se pravidelně objevují na prestižních módních událostech a těší se veliké oblibě českých žen. Šaty značky TATIANA si rády oblékají i velké osobnosti české hudební scény -­ Helena Vondráčková, Monika Absolonová nebo třeba Bára Basiková, která se na RPF hudebně ujme žánru rock. Jako kostymérka působí i na poli filmovém a televizním.

Kolekce TATIANA Jaro/Léto 2014, kterou spatří diváci na RPF, navazuje na návrhářčin zavedený styl. Vyzdvihuje se tu ženskost, jednoduché linie lichotící postavě a zaměření na detail. Látky na novou kolekci si Taťána dovezla ze Španělska a Itálie, setkáváme se kousky z měkkých pletenin, žerzeje a vlny, ale i s něžnými modely ušitými z hedvábí a viskózy. Kolekce byla navržena tak, aby doprovázela nositelku na každou příležitost. Objevují se tu overaly, kostýmy, chic šaty ve štíhlých liniích, uvolněné tuniky i krajkové večerní róby.

UKÁZKA Z TVORBY TAŤÁNY KOVAŘÍKOVÉ

Celý večer uzavře pánská přehlídka prémiové značky Diesel Black Gold.

Vstupenky jsou v prodeji od 1. března za cenu 1290 Kč

Zdroj: rockpopfashion.cz

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram