Na svatbu bez faux pas: 5 jednoduchých tipů stylistky

Na svatbu bez faux pas: 5 jednoduchých tipů stylistky

Všichni víme, že léto patří svatbám. Vhodně se na takovou příležitost připravit, může být ovšem trochu oříšek. Nevěste ale hlavu, nic není ztraceno! Stačí se držet pěti jednoduchých pravidel, které představuje stylistka Barbora Havlíková. Díky nim budete nejen elegantní, ale zároveň se nedopustíte ani žádného faux pas. 

Co je psáno, to je dáno

To, co stojí na pozvánce by pro hosty mělo být svaté. To platí obecně pro všechny společenské události, u svateb ale dvojnásob. Dodržením pravidel a požadavků vyjadřujete úctu k hostiteli, a na to je u svateb třeba myslet o to víc. Pokud si tedy budoucí novomanželé přejí, aby se svatebčané oblékli do určitých barev nebo stylu, tak jim to splňte. Připravují tento významný den řadu měsíců a toto je to nejmenší, co pro ně můžete udělat. 

Žádné džíny, trička nebo krátké sukně 

Svatba je především společenskou událostí a mělo by tomu odpovídat i oblečení. To znamená žádné džíny, trička, žabky nebo kraťasy, pánové. Pro dámy to ale platí také. Příliš krátké sukně nebo hluboké dekolty se zcela jistě nehodí. 

Méně je více

Nikdo by neměl být oblečený výrazněji než budoucí novomanželé. Pro dámy jsou proto zcela zakázané bílé šaty. Vhodné nejsou ani křiklavé barvy, jako je rudě červená nebo příliš výrazné vzory. Těm se také raději vyvarujte. Nejlepší volbou jsou pastelové barvy a decentní střihy.

Nezapomeňte na doplňky

Šperky vždy laďte do barvy jednoho kovu. Pokud vyberete výrazné náušnice, krk už nechte nahý nebo jen s jemným řetízkem. „Nevyplácí se podcenit výběr kabelky a bot. Volte raději menší, ideální je společenské psaníčko. Velké kabelky nechte doma. Boty by měly být na podpatku, vhodné jsou také elegantní baleríny, pokud nemůžete nosit podpatky,“ radí stylistka Barbora Havlíková. „Pánové, vy ladíte vždy barvu bot s barvou opasku. Ponožky vybíráte ve stejné barvě jako je barva kalhot,“ dodává stylistka. 

Dbejte na celkový vzhled

Pro upravený vzhled je třeba myslet i na účes, make-up a nehty. Pokud vás čeká honosnější svatba, nebojte se zavolat si na pomoc profesionála, který se vám postará o make-up i účes. Pro manikúru volte jemné, nepříliš výrazné barvy. Pánové, ani vy se nezapomeňte ráno oholit nebo upravit plnovous. To samé platí pro vlasy a upravené nehty. 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram