Nápadité kanceláře s unikátním designem

Nápadité kanceláře s unikátním designem

Kancelář nemusí být vždy strohá a nudná. Barvy a designový nábytek zlepší morálku i atmosféru na pracovišti. Skoncujte s monotónností a nabijte svou kancelář novou energií.

V kanceláři tráví mnoho z nás velkou část dne, což může být velmi ubíjející. Klasické kancelářské vybavení bez nápadu, bílé stěny, holá okna a kóje mohou otupovat naši mysl. Chce to více života, více energie, hravosti a svěžesti.

Zajímavý design kanceláře může výrazně ovlivnit morálku na pracovišti. Dnes by v kanceláři kromě zasedací místnosti a pracovních ploch neměl chybět také nějaký oddechový prostor. Nejčastěji to bývá kuřárna či nějaký salonek s posezením, ale co takhle kulečník nebo tobogán? Prostě něco, u čeho se trošku odreagujeme a načerpáme trochu kreativity. Není třeba brát všechno tolik vážně.

Mnoho firem spoléhá na přísnou eleganci. Stále výrazněji se ale projevují snahy o vytvoření pracovního prostředí, které bude podtrhovat činnost firmy.

Elegantní design
Pod elegantním designem si představíme spíše minimalistický styl ve světlých odstínech.

Moderní kancelářský nábytek doplňují výrazné barvy židlí či stěn.

Velkou roli hraje také osvětlení, lustry moderního designu dokážou naprosté zázraky.

Originální pracovní prostor
Ve sdílených prostorách, kde je stůl vedle stolu, se mohou pracovníci navzájem rušit a nevzhledné kóje zas mohou otupovat jejich smysly. Unikátním řešením je skvěle vypadající pracovní stůl designéra Bram Vanderbeka, který dopřeje zaměstnanci dostatečnou pracovní plochu a současně i klid a soukromí.

Dalším praktickým řešením může být také designový nafukovací oddělovač prostoru, který snadno přemístíte dle vašich potřeb, či stylová mobilní kancelář do interiéru i exteriéru.

Kanceláře plné barev
Nádhernou ukázkou unikátní designové kanceláře plné barev je kancelář firmy Saatchi & Saatchi v Bangkoku. V této kanceláři o rozloze 400m² se designéři opravdu vyřádili. Jedním ze skvělých nápadů je například mobilní recepce na kolech, stejně jako prosklené konferenční stoly, které přímo leží na jízdních kolech, a proto jsou snadno přemístitelné.

Zasedací místnosti připomínají kupé ve vlaku. I motivy na stěnách při troše fantazie připomínají kolejnice či závodní dráhy.

Barvy jednoznačně podporují kreativitu na pracovišti, ať už jsou to barevné stěny nebo jen rolety.

Můžete využít klasické tapety, které dnes nabízejí nepřeberné množství dekorů, nebo stejně jako Návrhářská dvojice Elding Oscarson využít tisíce časopisů pro přehrazení prostoru a vytvoření jedinečného a inspirativního prostředí.

Samotné rolety dokážou zázraky. Ať už vsadíte na posuvné látkové panely v japonském stylu, vertikální žaluzie nebo stahovací rolety, nemůžete udělat chybu. Nejen že vkusně a nenásilně doplní interiér, ale skvěle ochrání před ostrým sluncem

Podpořte hravost a soutěživost
Kancelář na palubě korábu, či prostor s autodráhou se uplatní především u hračkářských firem. Takovéto prostory podpoří hlavně kreativitu a fantazii stejně jako hravého a soutěživého ducha v každém z nás.

Blíže přírodě
Pokud jste celý den zavřeni v šedé místnosti, jistě zatoužíte po troše života. Skvělým nápadem je pak zařídit kancelář v naturalistickém duchu. Stěny místností a sloupy mohou připomínat stromy, které se pnou až ke stropu. Nebo můžete přírodu přenést přímo do kanceláře.

I interiér kanceláře může být útulný díky dřevu a stylovému dřevěnému nábytku. Tato kancelář je například poskládána z dřevěných polen, doplněna o retro vybavení.

Eko kancelář
Na ekologicky šetrné vybavení své kanceláře vsadila reklamní agentura z Amsterodamu, kdy vybavila svou kancelář nábytkem z hnědého kartonu a klasické lepenky. Použitý materiál tak poskytuje nepřeberně možností pro fantazii nejen interiérových designérů, ale i samotných zaměstnanců, kteří si mohou své pracovní prostředí pomalovat a vyzdobit tak, jak je jen napadne.

Nezapomeňte, pracovní prostory povzbuzující fantazii a nezahlcující představivost šedivou monotónností a podporují aktivitu na pracovišti. A budou-li mít vaši zaměstnanci možnost do vybavení kanceláře zasahovat, obměňovat jej a doplňovat vlastními výtvory a nápady, tím lépe.

Zdroj: vkancelari.cz, designmagazin.cz, maxidesign.cz

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram