Natali Ruden představila svou novou autorskou kolekci v prostorách Pražského hradu

Natali Ruden představila svou novou autorskou kolekci v prostorách Pražského hradu

Kolekce s názvem Alchymie je vytvořena z nadčasových materiálů a jako vždy obsahuje vysoký podíl ruční práce. Zároveň je skvělou inspirací v právě probíhající plesové sezóně.

V prostorách Pražského hradu v Rothmayerově sále představila módní návrhářka NATALI RUDEN svoji novou autorskou kolekci ALCHYMIE. Nové materiály a látky Natali osobně nakupuje na veletrhu látek v Paříži a věnuje tak nemalé úsilí, aby se k nám dostaly nové technologie zpracování a designu.

Autorka se nechala inspirovat tajemnem alchymie a zvláštnostmi dnešní doby, ve které žijeme. Umělci vždy hledali cestu, jak se svými prostředky vyjádřit k událostem, které se jich dotýkaly. Kreativita, smysl pro detail a vysoká úroveň krejčovského zpracování, to jsou charakteristické rysy značky Natali Ruden.

Natali Ruden za svou kariéru dosáhla mnohých úspěchů a ocenění. Masarykova akademie jí udělila Cenu za tvůrčí činnost, v roce 2013 dostala ocenění LADY PRO od Evropské společnosti pro kulturu. Její modely se staly součástí sbírek několika českých muzeí. Modely z kolekce Asie byly vykoupeny čínským národním muzeem hedvábí. 

foto: Lucie Robinson / kolekce Alchymie - Natali Ruden

 

Natali Ruden je stálicí na české módní scéně už přes dvacet let, její kreativita, talent a nezměrná energie ji přivedly až tam, kde je dnes. Je vyhledávanou designérkou originálních modelů a každý její návrh je unikát. Její přehlídky už viděl Londýn, New York, Toronto, Edinburgh a St. Petersburg.

Nová kolekce ALCHYMIE, kterou představila na Pražském hradě, je další příležitostí seznámit se s originální tvorbou Natali Ruden a zároveň inspirací pro aktuální plesovou sezónu.

modelka: Kristyna Třešňák Schicková / make-up: Sylvie Hadžiefendič / grafická spolupráce: Alexandr Sokolov 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram