Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Batikované oděvy už nepatří jen ke květinovým dětem, etno módě a bohémskému stylu. Pro rok 2019 se prastará technika barvení látek posunula do sféry luxusní módy. A nepůsobí vůbec psychedelicky. Batikování se v podání návrhářů změnilo na dokonalý umělecký projev, kde vynikají složité vzory a nádherná abstraktní hra barev. Potisky látek prostřednictvím zavazování nebo voskování látek jsou pestré, výrazné a kontrolované. Jde o to, aby se dosáhlo co nejvíce definice. Jedná se o celoplošný vzor nebo jen část, ale v každém případě je tato výtvarná technika dotažena k dokonalosti. 

Návrháři a batika

Libovolné vzory na elegantních střizích jsou nečekaným využitím staré známé techniky. Promyšlené barevné kombinace, propletené motivy i jednoduché proužky jsou v popředí vracejícího se trendu. Unikátní jsou hlavně květinové motivy v abstraktním podání. Batikovaná mikina se společenskou sukní působí vhodně i na denní nošení.

  

Kalhoty a overaly s pestrými vzory

Móda ulic si vždy přivlastní trendy z přehlídek po svém. Batika od hlavy až k patě je povolena. I úzké džíny mohou naprosto změnit svou podobu díky zrcadlově vzorované batice. Overal s drobným vzorem, který vznikl při barvení látky, je sám o sobě unikátní ruční prací. Top ladící s kalhotami v tlumených studených odstínech a bílé barvě je originální každým coulem. Moderní doplňky jsou nutností!

  

Klasický batikovaný top

Svěžím dojmem působí výbuch duhy na topech. Barevné kombinace vyniknou nejlépe s černou, bílou a překvapivě i metalickými tóny látek. Halenka nebo tričko by mělo být za hvězdu, tudíž ostatní oblečení a doplňky by měly být v jedné barvě, aby nedošlo k jejich přebíjení. Sofistikované kabelky, obuv a brýle propůjčí batice novodobý ultramoderní nádech.

  

Batikované sukně

Dlouhá sukně sama o sobě je často tvrdým oříškem ve stylizování. Barevná verze s batikovanými vzory je jednodušším druhem dlouhé sukně, se kterou postačí kombinovat s jednobarevným vrškem nebo podobně laděnými barvami, jako jsou na sukni. Střih by však měl být střídmý. Pro odvážnější jsou vhodné i batikované šaty klasického, nebo dokonce elgantního střihu. Nádherný element batiky je zde klíčovým. 

  

Nevšední kabát 

Jako savem politý textil působí tradiční trenčkot nebo džínová halenka. Na hedvábí nebo saténu už vytváří bělící metoda ornamenty a vzory. Podle druhu tkaniny se také projeví batikovací technika. Každý druh látky reaguje jinak na aplikaci barev. Proto je vhodné zamyslet se nad tím, kam batikovaný oděv budete nosit. Nyní platí, že luxusní doplňky jsou tajemstvím úspěchu, jak zdařile trend batiky nosit.

  

Zdroj; standard.co.uk pinterest.com

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram