Návrhář Jirka Hofbauer dává ve své jarní kolekci poklonu ženám, které podle něj nesou a unesou tíhu světa

Návrhář Jirka Hofbauer dává ve své jarní kolekci poklonu ženám, které podle něj nesou a unesou tíhu světa

Stylista a designér Jirka Hofbauer uvádí svou první samostatnou dámskou kolekci, ve které najdeme 20 různorodých looků a doplňků. Eskalující řada modelů nabízí bohatý výběr materiálů, jako jsou brokát, žakár, hedvábný satén, pletáž i vyšívané krajky. Ženy jsou v této kolekci nositelky a dárkyně života. 

Kolekce českého návrháře Jirky Hofbauera nabízí civilní, denní modely i velké večerní róby, vše kombinovatelné v duchu autorovy myšlenky „6C“. Současně uvádí nový termín šití RTM – ready to measure, kterým chce umocnit preciznost krejčoviny a dynamiku reflektování požadavků klientek.

"Moje podzimní kolekce čítala 25 modelů, což bylo náročné sousto. Byla to pestrá řada večerních šatů, co se týče barev, materiálů i střihů. Nyní jsem chtěl udělat něco menšího, lehčího, přehledného a současně komplexního. Jedná se prakticky o týdenní šatník ženy. Propojuje jak formální módu, casual, volnočasovou, tak večerní," říká návrhář Jirka Hofbauer ke své aktuální práci. 

V kolekci najdeme klasické artikly jako sako, kalhoty, rolák, kardigan, tílko, tričko, pouzdrovou sukni či šaty, ale designově a materiálově posunuté nebo ozvláštněné výrazným prvkem, jako je knoflík, vsadka nebo ramínka. Všechny kousky můžete snadno kombinovat s těmi z podzimní kolekce a pohodlně je vynosíte i za rok či za dva.

"Inspiraci hledám v pocitu. Nejde jen o jeden konkrétní motiv. Jde o fúzi emocí, pocitů, vjemů. Jsem velmi emoční člověk. Potřebuji vnímat materiály, komponenty, možné doplňky, dobu, hudbu, vůni, chuť, nebo třeba jen větu. Inspiraci nacházím v silných detailech. Určitě mě inspiruje civilnost, ne všednost, ale civilnost. První kolekce byla velmi opulentní, chvílemi až kostýmní. Asi jsem si tím nahrazoval utlumenou dobu během covidu. Tahle kolekce je denní, nositelná, kombinovatelná, praktická, užitná," zakončuje myšlenku Jirka Hofbauer.

Návrhář ženy vnímá jako nositelky a dárkyně života a rád zdůrazňuje, že ženy nesou a unesou tíhu světa, což mu bylo rovněž velkou inspirací při tvorbě kolekce na jaro / léto 2023.

Ve své aktuální tvorbě spojil Jirka Hofbauer své síly s několika umělci – kloboučníkem Pavlem Vaňkem, floristou Tamásem Víghem, writerem Davidem Pajerem a výtvarníkem Davidem Velčovským. O vizuál a art directing kampaně se postaral renomovaný český fotograf Michael Dvořák, jenž je současně autorem i samotných květinových printů v kolekci. Tváří kampaně se stala modelka Aneta Khairi. Výsledný dojem kolekce umocňuje make-up Terezy Kramlové a vlasový styling Dalibora Hajdina.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram