Návrhář Pavel Berky, který je aktuálně známý zejména ze soutěže MasterChef, opakovaně boduje u první dámy Evy Pavlové

Návrhář Pavel Berky, který je aktuálně známý zejména ze soutěže MasterChef, opakovaně boduje u první dámy Evy Pavlové

Obliba v kulinářství, kterou Pavel Berky stvrdil v televizní show MasterChef není zdaleka jen jeho koníčkem. Berkyho původní profese je módní návrhář a jeho modely s oblibou nosí známé ženské tváře, mezi které se nyní zařadila i první dáma České republiky.

„Spolupráce s první dámou je výjimečná nejen díky tomu, že navrhujete pro velmi váženou osobu, ale také se musí splnit spousta různých protokolů - např. jak by šaty měly pro danou událost vypadat a zároveň myslet na to, aby se v nich majitelka stále cítila příjemně a sama sebou,” říká Pavel Berky o nejnovější spolupráci díky níž se zařadil mezi řadu lokálních tvůrců, kteří aktuálně pomáhají s garderobou první dámy.

Pro Pavla Berkyho se však nejedná o první úspěch na poli módního světa. Své kolekce v minulosti prezentoval na nejprestižnějších módních molech v rámci týdnů módy v New Yorku, Londýně nebo v Praze. Ze známých osobností oblékly jeho modely například Monika Bagárová, Lucie Vondráčková, Sisa Sklovská či Tereza Kostková. 

Ve svých kolekcích se zaměřuje převážně na originální střihová řešení ve spojení s kvalitními a netradičními materiály. Rád balancuje na pomezí luxusní módy a street wear. Vedle vlastní tvorby se také věnuje již dlouhá léta šití na míru a na svém webu tak nabízí navržení a ušití modelů pro různé události přímo podle představ klienta. Je tedy zřejmé, že právě Pavel je určitě zajímavým přínosem do týmu první dámy.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram