NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

foto: se svolením Jitky Klett

Nominace na titul St. Oscar della Moda uděluje porota sestavená z významných osobností převážně z italské módní scény. A i když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i skvělá návrhářka Jitka Klett.

Velkolepou událost připravil umělecký ředitel Steven G. Torrisi na 5. prosince 2021, kdy se VIII. ročník módních Oscarů už podruhé předával v renesanční perle Toskánska v očarující Florencii.

foto: se svolením Jitky Klett

„Historický sál muzea Fondazione Franco Zeffirelli v centru města mělo na slavnostním galavečeru neopakovatelnou atmosféru,“ svěřila se s nadšením v očích návrhářka. „A když na nás dýchla krása a historie Danteho města z každého koutu, zážitek z večera navíc umocnila i jedinečná atmosféra blízkého hotelu, paláce z 15. století, ve kterém jsme se ubytovaly.“

Jitku Klett na předávání cen doprovodila její dcera Alexandra a dlouholetá kamarádka Mária Tothová, která v Itálii žije již 30 let. „Můj manžel zůstal s naším synem, který měl zlomenou ruku doma a drželi mi palce alespoň na dálku,“ řekla návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Celá událost byla pod přísným dohledem kreativního ředitele Stevena G. Torrisi, který dokáže každý rok překonat sám sebe a udělat udělování módních Oscarů ještě zajímavějším než předchozí ročník. „Stříbrnou sošku jsem převzala z rukou populárního italského herce Antonnia Zequila, kterého obdivuje snad celá Itálie. Celý slavnostní den ve Florencii byl výjimečný a získal i jeden sympatický rozměr navíc, protože nešlo jen o luxus a módu, ale také tato událost pomáhá těm méně šťastným, a to díky finančním darům Nadaci Zeffirelli, která i letos rozdělí tisíce eur potřebným,“ doplnila vzpomínku návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Nejvyšším oceněním této prestižní události je platinová soška, kterou může získat jen ten, kdo už dříve získal všechny předcházející sošky, tedy stříbrnou a zlatou Europe St. Oscar Della Moda. Věříme tedy, že i na tato ocenění úspěšná návrhářka Jitka Klett brzy dosáhne.

foto: se svolením Jitky Klett

foto: se svolením Jitky Klett

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram