Návrhářka Josefina Bakošová svou novou kolekcí vyprovází prvorozenou dceru z rodného domu

Návrhářka Josefina Bakošová svou novou kolekcí vyprovází prvorozenou dceru z rodného domu

Prostřednictvím své práce můžeme vyjádřit mnoho pocitů, emocí či postojů. Ne jinak tu svou aktuální pojala i česká návrhářka Josefina Bakošová, která prostřednictvím šatů a košil vyprovází svou dceru z domu a vyjadřuje tak odpoutání se od matky stejně jako odpoutání matky od dcery.

Nová kolekce TOBĚ je kolekcí, kterou návrhářka Josefina Bakošová symbolicky vyprovází svou prvorozenou dceru z rodného domu. Mládí, čistota a něha je vyjádřena v barvách, materiálech a siluetách. 

„Když moje starší dcera opustila náš dům a rozhodla se převzít zodpovědnost za vlastní život, silně jsem pocítila, že její rozhodnutí a odloučení od rodiny musím nějak vyjádřit a dceři předat něco velmi osobního. Dříve matky svým dcerám předávaly peřiny, povlečení a utěrky. Já jsem se rozhodla vytvořit šaty a košili," vysvětluje návrhářka.

Základními kusy TOBĚ jsou šaty s volány a košile s límečkem v bílé a starorůžové barvě. „Když jsem byla malá, moje prababička švadlena měla kufříky s různými poklady. V jednom z nich byla překrásná sbírka háčkovaných a šitých límečků. Vždy byl základ halenky, která umožňovala límečky různě střídat a vyměňovat. Tato variabilita se mi moc líbila. Nakonec kufřík s límečky skončil u mě,“ vzpomíná Josefina. 

Kolekce je doplněná krátkým vlněným svetrem s vypleteným Puštíkem na zadní straně, který je symbolem moudrosti, vzácnosti, životního moudra a zkušeností. 

Mimo to najdete v kolekci zavinovací šaty v krátké i dlouhé délce v barvě bílé, modré, růžové, červené a černé. Oversize košile, šaty s balónovými rukávy, modrý oblek se sakem do pasu nebo elegantní saténové šaty. 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram