Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Nejraději byste si přetáhla peřinu přes hlavu a spala ráno déle? Pak si přečtěte naše tipy, díky kterým budete mít veselejší ráno, snadnější vstávání a možná i lepší život.

Pozitivní přístup a vděčnost

Hned po zazvonění budíku se rozhlédněte a podívejte se z okna. Co vidíte? Buď je krásný slunečný den, nebo je zataženo. To ale ještě neznamená, že musíte mít špatný den. Vstaňte správnou nohou s pozitivními myšlenkami. Řekněte si každé ráno, za co jste vděční a usmívejte se. Teče vám z kohoutku voda, máte kde spát a co jídlo v lednici? Určitě se toho najde mnoho.

Snídaně je základ

Dejte si výbornou snídani, jakou si zasloužíte. Při chladných ránech vám přijde vhod teplá ovesná kaše s oříšky nebo ovocný koktejl. Skvěle nastartuje vaši energii i imunitu.

Ranní jóga, meditace nebo protažení

Nemáte čas? Jde maximálně o 5-10 minut. Protáhněte se, na chvíli meditujte nebo zkuste ranní jógu. Pár základních cviků, které vám zpříjemní den. Do těla se uvolní hormon štěstí, a to za těch pár minut stojí, ne?

A co děti

Když to celé spočítáte, zabere vám to asi půl hodinu vašeho času. A co děláte ráno vy? Pokud máte školáky nebo malé děti, vstaňte dříve a vše jim dopředu nachystejte. Nebo ještě lépe, připravte to už večer, ať se s tím ráno nemusíte zdržovat. Zapojte taky svoji drahou polovičku. Pak budete mít i čas pro sebe a svá rána si ode dneška zamilujete.

Káva nebo čaj

Před odchodem do práce si udělejte ještě čaj nebo kávu. Zelený čaj skvěle nastartuje a zároveň uklidní váš žaludek po ránu. Pokud jste milovníci kávy, vaše volba je jasná. Teď přichází čas na váš diář. Podívejte se na vše, co musíte dnes udělat. Napište si seznam úkolů, ať na nic nezapomenete. V klidu a bez stresu se vydejte do práce. Ale varujeme vás, taková rána jsou návyková!

Zdroj foto: Pixbay.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram