Nejlepší nápady pro aktivní dovolenou

Nejlepší nápady pro aktivní dovolenou

Pokud máte rádi sportování, budete chtít jistě trávit aktivně čas i na vaší dovolené. Lenošení a plážové povalování zkrátka není pro každého. Na následujících řádcích si tak prozradíme užitečné rady a tipy na to, jak si takovou dovolenou maximálně aktivně užít. Čtěte a pojďte se inspirovat společně s námi.

Proč vzít na dovolenou kolo?

Jestliže milujete aktivní dovolenou, zkuste si na ni příště vzít i horské kolo. Zažijete na něm totiž spoustu zábavy. Výhodou cyklistiky je zejména to, že se za krátký čas podíváte na nejzajímavější místa v okolí. S kolem můžete jezdit také v cyklobusech nebo vlacích. Není tedy problém cestovat ani na delší vzdálenosti. Na kole budete stále na čerstvém vzduchu. Na dovolenou si můžete nabalit vlastní kolo, ale často není problém si jej půjčit v cílové destinaci. K toulání na kole není potřeba mnoho věcí. Základ výbavy tvoří kvalitní kolo a bezpečná cyklistická přilba. Na tu se můžete podívat např. i zde: https://sportano.cz/cyklisticke-helmy. Na oblíbeném e-shopu Sportano se vybere osvědčenou přilbu i ten nejnáročnější z vás. Na cyklistickou dovolenou si obstarejte také dobrou mapu, která vás provede po okolních zajímavostech. Cyklovýlety můžete kombinovat také se zastávkami v oblíbených restauracích.

Jaké jsou výhody vysokohorské turistiky?

Velmi oblíbeným sportem na dovolené je vysokohorská turistika. K tomuto sportu toho opravdu moc nepotřebujete. Stačí si pořídit dobře odpružené boty, které budou správně tlumit dopady chodidel při kontaktu se zemí. Obuv na hory by měla být i dobře prodyšná, aby se vám při chůzi v terénu nepotila zbytečně chodidla. Prodyšné by mělo být pak v ideálním případě i vaše oblečení. Na turistiku vám pak nesmí chybět kvalitní batoh s prsními a s bederními popruhy. Díky němu se jeho obsah rovnoměrně rozloží a nezatíží váš pohybový aparát. Na dovolené pak můžete spát i pod širákem. Jistě to bude nezapomenutelný zážitek. Ti méně odvážní se mohou spokojit s přespáním ve stanu. Důležité však je, abychom na to měli kvalitní spací pytel. Na pohodlné kousky se můžete podívat např. i tady: https://sportano.cz/turisticke-spacaky-a-deky/spacaky/letni-spaci-pytle. Dobrý spacák nepodceňujte. Zajistí vám totiž dostatečný tepelný komfort za různého počasí. Na horách pak přespávejte vždy jen na místech, která jsou k tomu určená. Dobré je si tedy vždy nastudovat, jaká pravidla v dané lokalitě platí.

Posilování na dovolené? Žádné tabu!

I na dovolené můžete posilovat. A nemusíte vyhledávat pouze vnitřní posilovny. V dnešních dnech jsou velmi moderní tzv. workoutová hřiště. Jedná se o venkovní tělocvičnu, v které dominují nejrůznější hrazdy, desky a chyty. Na posilování si obstarejte nejlépe prodyšné oblečení. Jednat se může např. o funkční legíny. Na stylové kousky se podívejte např. i tady: https://sportano.cz/gym-glamour-leginy. Je to totiž tzv. sázka na jistotu. Vhodné jsou také módní tank topy či crop topy. Na venkovních hřištích se cvičí zejména s vlastní vahou. Pokud však potřebujete, můžete si na cvičiště přinést i další vaše tréninkové pomůcky. Nejčastěji se jedná o cvičící gumu nebo menší činky.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram