Nejmenší kabelku na světě pouhým okem téměř neuvidíte. Jako sběratelský kousek však může zaujmout svým pojetím i hlubší myšlenkou

Nejmenší kabelku na světě pouhým okem téměř neuvidíte. Jako sběratelský kousek však může zaujmout svým pojetím i hlubší myšlenkou

Kontroverzní umělecký kolektiv s názvem MSCHF vyrobil další extravagantní kousek. Nejsou to však tenisky s krví ani velká červená bota, tentokrát se tým umělců zasadil o mikroskopickou kabelku, která je velká jako zrnko prachu.

MSCHF je svými extravagantními nápady v Americe již dobře známou značkou, dalo by se říct, že i populární, a tak nelení a ve své tvorbě pokračuje. Největší novinkou je kabelka vyrobena z fotopolymerové pryskyřice o rozměru 657 x 222 x 700 mikrometrů. Pokud si tuto velikost neumíte názorně představit, kabelka je velká opravdu jako zrnko prachu.

Nejmenší kabelka na světě vznikla podle monogramu kabelky OnTheGo od Louise Vuittona, ale údajně bez povolení francouzského domu. Nicméně kabelka je opravdu spíše uměleckým kouskem než nositelným doplňkem. Značka MSCHF chce poukázat na luxusní kabelky a extrémy, které jsou lidé ochotni nosit, a to i v případě extrémně velkých nebo naopak malých kabelek.

MSCHF vnímá kabelku jako funkční předmět, který se však v průběhu let zmenšuje, až jeho podstata zaniká a zůstává jen čistý symbol značky, jak uvedla ve své tiskové zprávě. Doba, kdy jsme k nošení kabelek potřebovaly ruce, už je dávno pryč.

Mikroskopická kabelka je v těchto dnech vystavena v uzavřeném gelovém pouzdře a předem namontována pod mikroskop v galerii 8 Avenue Matignon v Paříži, kde si ji může prohlédnout široká veřejnost. Následně půjde do prodeje v aukčním domě Pharrella Williamse, Joopiter. Zatím není známo, na jaké částce bude mini kabelka začínat, ale coby sběratelský předmět by mohla mít poměrně vysokou cenu.

Značka MSCHF vytvořila svou první kabelku již loni. Šlo o černou kabelku normální velikosti s logem značky a v určitém smyslu šlo o provokaci s nápisem „made in Italy“, kde mnoho designových kabelek opravdu vzniká. Ať už je to jakkoliv, MSCHF vás svými výtvory donutí k zamyšlení.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram