Nová éra Gucci v podobě návrháře Sabato De Sarno odstartovala kolekcí pro jaro 2024

Nová éra Gucci v podobě návrháře Sabato De Sarno odstartovala kolekcí pro jaro 2024

První kolekce značky Gucci pod vedením kreativního ředitele Sabato De Sarno rozhodně nenechává prostor pro pochyby. De Sarnova vize značky jednoznačně kontrastuje s vizí jeho předchůdce a nechává za sebou hlasitý aplaus.

Tento okamžik netrpělivě očekával nejenom módní dům samotný, ale také spousta módních kritiků, fanoušků i novinářů. Prvními střípky byla úchvatná kampaň šperků, kterou vytvořil De Sarno společně s bývalou modelkou kanadsko-ukrajinského původu Dariou Werbowy, nyní představil plnohodnotnou kolekci Gucii pro jaro 2024.

Sabato De Sarno je návrhář pocházející z Neapoli a svou módní kariéru odstartoval v roce 2005 u značky Prada. Později pracoval pro Dolce & Gabbana, od roku 2009 pak u značky Valentino a od letošního roku má exkluzivní smlouvu se značkou Gucci, kde se také poprvé stal hlavou módního domu.

Kolekce přináší příběh o bohatství a touze v podobě dlouhých kabátů a dámských sak v poutavé kombinaci triček se šortkami. Minišaty se třpytivými ozdobami jsou centrem pozornosti celé kolekce, ale i uvolněné střihy džínsů v kombinaci se třpytivými topy působí půvabně. Kolekce rozhodně odráží každodenní styl.

Hlavní část obuvi na přehlídce tvořily mokasíny s platformou i klasické lodičky na jehlovém podpatku. Návrhář De Sarno pro kolekci využil zářivou barevnou paletu k vyjádření kaleidoskopického rozsahu lidských emocí a zkušeností – od námořnické po červenou, neonově zelenou po vínovou a černou. Každá nálada a každý příběh má svou barvu. Doplňky mají v kolekci svou miniaturní verzi, konkrétně to jsou kabelky Jackie a Bamboo.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram