Nová kniha Lepší šatník, lepší svět aneb jak se oblékat udržitelně a stylově podle Evy Urbanové

Nová kniha Lepší šatník, lepší svět aneb jak se oblékat udržitelně a stylově podle Evy Urbanové

Zajímáte se o udržitelnou módu, ale trochu tápete v některých pojmech? Máme pro vás skvělý tip! Kniha Lepší šatník, lepší svět na vaše otázky odpoví a vysvětlí, jak funguje nejen módní průmysl. Můžete se také těšit na návody a praktické informace.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

Koncept pěti pražských obchodů a e-shopu s udržitelnou módou a doplňky Nila oslavil 10 let výročí od svého spuštění. Sortiment se zaměřuje na módu a široký výběr produktů životního stylu, ať už jde o bytové doplňky, předměty denní potřeby či biokosmetiku. Nechybí produktové varianty pro vegany a výrobky s fair trade certifikací. Na počest tohoto kulatého výročí vznikla povedená publikace. Kniha obsahuje komplexní informace o fungování módního průmyslu a zároveň poukazuje na možnost udržitelné módy. Jaký dopad má módní průmysl? Jaké etické či ekologické postupy by firmy měly mít? Co opravdu udržitelná móda znamená? Máte ponětí o dětské práci v tomto průmyslu a znáte pojmy jako „greenwashing“?

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk/nila/karlín

Informace o knize

„Manifest za lepší svět módy i praktický průvodce na cestě k vašemu stylovému a etickému šatníku,“  tak Eva Urbanová popisuje svou novou knihu.

Kniha Lepší šatník, lepší svět shrnuje know-how a zkušenosti, které získala za posledních deset let jako propagátorka hnutí udržitelné módy v Čechách a na Slovensku. Je i jejím osobním ohlédnutím za touto životní etapou. Dozvíte se v ní nejen vše o tom, jak funguje módní průmysl a co alternativa v podobě udržitelné módy nabízí, ale také velmi praktické informace a návody.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

Eva Urbanová na příkladu prarodičů poukazuje na to, jak se dříve s oblečením i botami zacházelo a proč tomu tak dnes není. Poskytuje i podrobný návod, jak se o kvalitní kousky starat, aby nám sloužily co nejdéle.

Co v knize najdete:

  • jak se jednou provždy zbavit přeplněných skříní
  • jak si sestavit etický i funkční šatník a mít vždy co na sebe
  • jak o oblečení a boty správně pečovat
  • jak eticky volit z nabídky oděvů z vlny, kožených usní, denimu či syntetických materiálů
  • jak eticky naložit s oblečením, které doslouží
  • jak se vyhnout produktům s podílem dětské práce
  • jak efektivně šířit myšlenky udržitelnosti ve své rodině a komunitě

Knihu doprovázejí ilustrace Ilony Polanski a fotografie Elišky Kubíkové, Lucie Fenclové a Karolíny Ketmanové z období 2014 až 2021. Na specializovaných textech se výraznou měrou podílela know-how manažerka Nily Tereza Kaňková.

zdroj: nila.cz/nila-shop.sk

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram