Nová kolekce Renáty Fučíkové vás dokonale naladí na atmosféru Vánoc

Nová kolekce Renáty Fučíkové vás dokonale naladí na atmosféru Vánoc

Cinkot projíždějících tramvají, švitoření na vánočních trzích a v neposlední řadě zvuková kulisa v podobě klasických koled na náměstí. To je ten jedinečný mix, který společně formuje nádhernou atmosféru letošních Vánoc v nové kolekci Rosenthal Hutschenreuther talentované české umělkyně Renáty Fučíkové.

Tato sbírka, která již šestým rokem oživuje tradiční podobu českých Vánoc na světovém porcelánu Rosenthal, může přinést kouzelnou symfonii Vánoc do každého domova.

Letošní vánoční kolekce renomované německé porcelánky Rosenthal Hutschenreuther se nazývá Christmas Sounds. Tedy „zvuky Vánoc“. Sbírka se skládá z talířů, šálků, hrnků a dekorací s ozdobnými motivy vánočního městského života. Ty na kvalitním vánočním porcelánu vytvářejí doslova magickou atmosféru.

Letošní edice se jmenuje 'Christmas Sounds,' takže v této kolekci uslyšíte koledy na náměstí, houkání vlaků a cinkání tramvají. Vánoce jsou o pohybu lidí, kteří se vydávají navštívit svou rodinu a přátele. Pod velkými vánočními stromky se sejdou dětské sbory a zpívají. Rackové krouží v nebi nad tím vším a těší se na zbytky cukroví. Holubi hledají drobnou pochoutku v parcích a ježci spí pod shrabaným listím. A na všechno toto napadá první sníh, který je neodmyslitelnou součástí adventu a Vánoc," popisuje autorka těchto nádherných motivů Renáta Fučíková, která však své Vánoce tráví na chatě, kde si užívá klidu a pohody.

Kolekce vánočního porcelánu Rosenthal Hutschenreuther umělkyně Renáty Fučíkové

Letošní série má retro nádech a vrací nás v čase do meziválečného období. Renáta Fučíková na tuto kolekci čerpala inspiraci z několika měst včetně Prahy, Plzně, Brna a Mnichova. Ačkoli se změnila paleta barev (přibyla do ní zelená), ilustrace dětí a zvířat zůstaly zachovány. Děti na vánočních talířích, miskách a ozdobách zpívají koledy, hrají na housle a vychutnávají si společné chvilky na náměstí během adventních koncertů.

Česká ilustrátorka tvoří pro Rosenthal porcelán již několik let. Dal jí přednost před silnou konkurencí umělců z celého světa. A byla to správná volba – její vánoční návrhy se brzy staly globálním bestsellerem, který slaví úspěch nejen v Evropě, ale také v Číně, Kolumbii a dokonce i v Dubaji. Její magické ztvárnění Vánoc se vepsalo i do srdcí Čechů, kteří se prostřednictvím těchto nádherných výrobků mohou alespoň na chvíli vrátit zpět do svých dětských let. Exkluzivnímu zastoupení této kolekce Rosenthal Hutschenreuther se v Česku těší firma Potten & Pannen – Staněk, v jejíž nabídce najdete nejen porcelánový servis, ale také vánoční ozdoby, dózy na cukroví a další vánoční ozdoby.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram