Nová lokální značka SLUŠÍTO dobývá českou módní scénu

Nová lokální značka SLUŠÍTO dobývá českou módní scénu

Do seznamu českých módních tvůrců přibyla značka SLUŠÍTO teprve nedávno, obě její zakladatelky však v oboru módy a designu působí bezmála již 30 let. Ve svém nově otevřeném pražském ateliéru tak nabízejí mnohem více než jenom autorské kolekce základních kousků.

Portfolio lokálních českých módních tvůrců se rozrostlo o novou značku SLUŠÍTO, za kterou stojí dvojice někdejších spolužaček z Mistrovské školy uměleckého designu v Praze – filmová kostýmní výtvarnice Stáňa Šlosserová a umělecká designérka Lucie Řezbová. Ve svém nově otevřeném pražském ateliéru nabízejí kromě autorské kolekce základních kousků tzv. kapsulového šatníku také zakázkovou oděvní tvorbu na míru. Vedle modelů charakteristických stylovou čistotou, kvalitními materiály a perfektními střihy, zde jejich převážně ženská klientela najde i originální kožené doplňky a šperky z dílny jedné ze zakladatelek značky.  

Rozhodnutí tvořit společně přišlo původně ještě v období covidu a bylo vyvolané zájmem fanoušků skupiny, kterou na sociální síti tehdy založila jedna z dvojice zakladatelek Stáňa Šlosserová. „Poté, co byly najednou pozastaveny všechny filmové projekty, na kterých jsem pracovala, jsem se rozhodla to, co o stylu, oblečení a módě vím, přenést do virtuálního světa, kde jsem se do té doby vůbec nepohybovala. Mé rady a tipy, o které jsem se s fanoušky dělila, měly až nečekaný ohlas. Stále častěji jsem však čelila dotazům, kde si pořídit oblečení z mých videí, z nichž většinu jsem si vytvořila sama. K nápadu na vlastní tvorbu tak už nebylo daleko. A s kým jiným se spojit než s kamarádkou, se kterou sdílíme stejné nadšení a lásku k módě, jako i lidské a profesní hodnoty,“ říká dnes už jako jedna z majitelek SLUŠÍTO.

foto: se svolením SLUŠÍTO

 

Lucie Řezbová doplňuje: „Nabídka oblečení je dnes ohromná, přitom stále mnoho žen stojí před skříni a neví, co na sebe. Není to proto, že by toho měly málo, právě naopak, neumějí si s tím ale poradit. My patříme mezi ty tvůrce, pro které platí, že méně je více, záleží jen na tom, co každému nejlépe sedí a co doplní a přirozeně zvýrazní naši osobnost. Tvoříme modely, které samy milujeme – jednoduché, avšak výrazné, vzájemně kombinovatelné a využitelné pro jakoukoli příležitost. Zároveň je pro nás zásadní technicky perfektní zpracování, použití prvotřídních materiálů a ušití modelů našimi zkušenými krejčovými.“

Mezi klienty SLUŠÍTO patří především ženy, zakázkovou tvorbu si mohou objednat ale i muži. „V tvorbě nemáme žádná omezení, která by nás limitovala. Se zákazníky pracujeme jako ostatní malí lokální tvůrci, individuálně. Ostatně, i název naší značky, jenž vznikl spojením začátečních písmen našich dvou jmen se slovem ušito, odkazuje na to, co děláme, prostě šijeme. A jsme přesvědčeny, že tak, že vám to bude slušet,“ vysvětluje s úsměvem původ jména značky Lucie.       

V pražském ateliéru na Letné mohou klienti svůj vzhled okořenit také originálními koženými designovými kousky, jejichž autorkou je Lucie. „Oblečení i doplňky, které nosíme vypovídají navenek o naši osobnosti ještě dříve, než se projevíme jinak. Móda by měla být hrou, která nám pomůže cítit se hezky a sebejistě, a dosáhnout tak třeba i profesních úspěchů. I když stále platí, že úspěch je kombinací mnoha faktorů a oblečení je jenom jedním z nich,“ dodává Stáňa, která se kromě tvorby pro SLUŠÍTO nadále věnuje také navrhování kostýmů pro film a televizi, osobnímu stylingu i vzdělávání v oblasti oblékání.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram