Nové mokasíny pro letošní podzim se podobají na pantofle a důchodky – přesto budete tyto boty milovat!

Nové mokasíny pro letošní podzim se podobají na pantofle a důchodky – přesto budete tyto boty milovat!

S podzimem přichází nový styl mokasín připomínající tak trochu pantofle

Tento tvar obuvi známe z pánských šatníků. Prosadil se i jako tvar pro domácí pantofle, ale já jej třeba dobře znám z 80. let, kdy jsem měla stejné boty z tmavomodrého semiše s výšivkou. Byly čínské, a to regulérně, bez snahy schovávat se za nějakou značku. A byly to boty naprosto úžasné, měkké a jako jedny z mála bot ve svém životě jsem je nosila až do totálního sedření a roztrhání.

Materiál těchto mokasín je často z textilu. Může to být semiš, satén nebo dokonce krajka. Kůže se používá méně často. Podstatou je ale téměř vždy bohaté, někdy až infantilní zdobení. I taková mistryně v ženské eleganci, jako Charlotte Olympia, udělala své mokasínky jako kočičky.

Další články o botách

Staronovému tvaru bot propadl i mistr podpatků Nicholas Kirkwood. Ani v jeho kolekci nechybí tyto nízké roztomilé boty. Semišové boty ozdobil na špičce flitry a vyhrál si i s tvarem podpatků. Co jiného bychom od tohoto podpatkového průkopníka čekaly. A i když by si člověk řekl, že s centimetr vysokým podpatkem toho moc nesvedete, Kirkwood opět dokázal i nemožné.

Look book: Jak nosit nízké mokasíny na podzim 2012
Trochu smutné je, že v našich klimatických podmínkách nám v těchto botách bude brzy zima. Podle výzkumu se však až 50 % z nás v práci přezouvá. A než brouzdat kanceláří v korkáčích, to si raději pořiďte na přezouvání stylové mokasíny.

 

Zdroj obrázků: boty z návrhářských kolekcí, Net-a-porter.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram