Oblečte se pohodlně do fitka

Oblečte se pohodlně do fitka

Posilování není výlučně pánskou záležitostí

Základem je příjemné spodní prádlo. Snad žádná z žena se necítí dobře v škrtících kalhotkách či špatně padnoucí podprsence. U prádla na cvičení to platí dvojnásob. Měly bychom si pořídit sportovní bezešvé prádlo.

Naše ňadra díky takovéto podprsence budou dobře „připoutána“ k tělu a nebudeme mít problém na běhacím pásu s jejich poskakováním. Kalhotky nás obepnou a nebudeme je muset stále opravovat a nebudeme mít otlačené švy na bocích. Mnohé slečny volí do posilovny obepnutá sportovní tílka. Působí to sexy, je v nich vidět všechna ta dřina strávená na strojích. Pro muže je to pastva pro oči. Zkusit bychom, ale měly střídat tílka s tričky. Důvod je jednoduchý. Dříve než se pustíme do posilování, rozcvičíme se a tričko nám naši tělesnou teplotu udrží déle. Není nic horšího než, když naše rozehřáté svaly ofoukne studený vzduch z klimatizace. V klimatizovaných posilovnách není také od věci mít teploučkou a měkoučkou mikinu, která naše tělo udrží zahřáté ve stejné teplotě. Materiálem by měla být bavlna, která dobře saje pot. Umělá vlákna ho nenasají a nechají ho stékat po našich zádech.

Při vybírání kalhot či kraťasů si můžeme dovolit více. Na nohou se nepotíme tak jako na horní části těla. Materiálem už nemusí být jen bavlna. Zvolit můžeme kraťasy, ¾ sportovní kalhoty či dlouhé tepláky. Boty bychom měly mít při příchodu do fitness centra dvoje. Jedny, které máme na nohou a druhé, které si přezujeme na cvičení. Důvodem jsou plísně, které bychom si mohly přivodit. Volba správné obuvi je důležitá. Měla by být pružná, pevná a hlavně zavazovaná na tkaničky. Obuv zapínaná na suché zipy není vhodná na sport. Ponožky můžeme volit buď klasické nebo kotníkové. Opět dvoje, jedny ponožky, ve kterých přijdeme, a druhé na cvičení. Oblečení či obuv nemusí být nutně drahé, aby bylo dobré. Budeme-li se vněm cítit dobře, budeme se do fitka stále vracet. Nejlepším tréninkem je pravidelnost. Kromě toho, že budeme mít krásně vyrýsované tělo, se můžeme na tomto místě seznámit s novými lidmi. Krom oblečení bychom si měly do tašky či batohu přibalit ručník, vodu a hygienické potřeby. Pokud chodíme cvičit samy, tak si můžeme vzít ssebou MP3 přehrávač s oblíbenou hudbou. Hudba je motivující a je využívaná ve většině cvičebních programech.

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram