Obujte si boty jako žehličky: sandále na maxi platformě a klínovém podpatku musíte mít!

Obujte si boty jako žehličky: sandále na maxi platformě a klínovém podpatku musíte mít!

Boty jako žehličky, takové řešení pro léto 2012 nabízí návrháři obuvi

Značky jako Isabel Marant, Etro, Michael Kors, Missoni, ale i Yves Saint Laurent dokázaly starý design žehliček našich prababiček, nebo spíše u některých už možná praprababiček, proměnit na boty. Boty jako žehličky postavily na vysokou platformu, i 10 centimetrů vysokou, ale podpatek, který 100% splývá s platformou je vyvýšen jen o pohodlné dva nebo tři centimetry.

Zalovila jsme ve své historické a módní literatuře a možná vás překvapí, že téměř identické sandály i šlapky najdete již ve starověkém Řecku někdy zhruba 450 let před Kristem. Nechybí ale ani ve starověkém Římě. Vysoká platforma bot se pak znovu objevuje na sandálech v Itálii v roce 1500.

Další články o botách

Pro nás, které se ale rády prsíme vysokými podpatky, jsou vysoké platformové boty. Podpatek na nich je klínový, obvykle spojen s platformou tak, že ani nepoznáte, kde končí a začíná. Někdy ale může být výkroj mezi podpatkem a platformou rozpoznatelný. Je to model od modelu. Snažit se vyjmenovat všechny návrháře, které se do tohoto stylu bot letos vrhly, je sisyfovská práce. Je jich totiž obrovské množství, Jimmy Choo, Yves Saint Lauret, Charlotte Olympia, Gucci, Miu Miu, Bottega Venetta a mnoho dalších. Velkou fotogalerii módních bot najdete na konci tohoto článku. Možná jste už u předcházejících modelů bot nabyly dojmu, že se nás návrháři pokouší zavraždit. To vše je ale ještě nic proti modelu Giuseppe Zanotti. Ten své metalické sandály opatřil nejen extra vysokým klínovým podpatkem a platformou, ale podpatek také srpovitě vykrojil. U těchto bot už nebudete mít jenom strach se předklonit, protože už při úklonu o 15 stupňů ztrácíte stabilitu, ale i zaklonit. Troufly byste si na tyto boty? 

 

Zdroj obrázků: Boty z kolekcí návrhářů, Net-a-porter,.com, Google.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram