Obuv, ve které budete mít svižný krok

Obuv, ve které budete mít svižný krok

Není nic příjemného koupit si boty a při první procházce zjistit, že vás z nich bolí nohy, že máte puchýře nebo že vás tlačí. A nošenou obuv vám již v prodejně nevymění. Letošní trendy u Deichmanna jsou hlavně o pohodlí, takže se vaše nohy budou cítit jako v bavlnce.

Zapomeňte na jehlové podpatky a boty do špičky. Letos na podzim jsou v módě masivní profilované podešve, blokové podpatky a oblé nebo kulaté špičky. Do dámské obuvi proniká maskulinní vliv. Šněrovací polobotky v pánském stylu nebo nízká obuv v dandy stylu letos nesmí ve vašem botníku chybět.

Doslova balzámem pro vaše nohy bude ale obuv typu Chelsea, tzv. perka. Ta se objevují v kolekcích rok co rok a ani letos tomu nebude jinak. Proč by ne? Vždyť Chelsea obuv si oblíbila už kdysi královna Viktorie, pro níž tuto obuv navrhl dvorní obuvník J. Sparkes-Hall. Královna si žádala obuv, která ji neomezí v pohybu, bude pohodlná a vhodná na vycházky a jízdu na koni. Nakonec si perka oblíbila natolik, že si je její obuvník nechal patentovat. Za proslavení této obuvi pak vděčíme zejména členům legendární skupiny Beatles, kteří ji pravidelně obouvali. Pro perka je charakteristická pružná vsadka po straně, která umožňuje rychlé nazutí a vyzutí, dále pak zaoblená špička, kotníková výška a nízký podpatek.

Kolekce Deichmann pro podzim/zimu 2015 vsadila na detaily. Na sportovní obuvi se objevuje vzhled hologramu, na vycházkové obuvi i kabelkách zase motiv hadí nebo krokodýlí kůže. Kolekce si hraje také s kombinováním různých materiálů – umělé kůže s tvídem, hladké a hrubé usně se střídáním matných a lesklých ploch. Barvy se nesou v souladu s podzimní náladou, jsou zemité, tlumené. Vévodí jim černá, hnědá, béžová, šedá, tmavě modrá a vínová.

Ať už si v kolekci vyberete vycházkovou nebo sportovní obuv, kozačky nebo perka, nešlápnete vedle.

Více informací naleznete na www.deichmann.com.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram