Od cestování k české slow fashion. "Chceme, aby ženy byly krásné a cítily se skvěle"

Od cestování k české slow fashion. "Chceme, aby ženy byly krásné a cítily se skvěle"

Značka Ecstatic vznikala postupně z přátelství dvou podnikavých cestovatelek – Lilie Khousnoutdinové a Ilony Bittnerové. Tyto dvě ženy sice svedlo dohromady téma porodů, ale ačkoliv měly už obě děti, do společného podnikání se pustily díky cestování, okouzlení krásnými věcmi a zálibě v nakupování.

Pod značkou Ecstatic najdeme tematické šperky pro ženy a pohodlné a zároveň elegantní oblečení z bambusové viskózy, mušelínu, merina a lnu. Oblečení vzniká v šicí dílně v Jablonci nad Nisou.

„Upřednostňujeme přírodní materiály, protože je samy rády nosíme. Bambusová viskóza nám vyhovuje svojí všestranností a krásnými barvami. Nemohly jsme se rozhodnout, které barvy pro naše šaty vybrat, tak nakonec máme skoro všechny! V poslední době si ale nejvíce pohráváme se lnem, protože se díky své pevnosti skvěle hodí pro vyšívání.“ Ilona Bittnerová

Na konci roku 2021 představil Ecstatic první vyšívané pásky. Jsou na nich slovanské motivy a jejich názvy a barvy odkazují na slovanské bohyně. Vybírat tak můžete nejen podle toho, který pásek se vám nejvíce líbí, ale i podle jeho symboliky a toho, co byste ve svém životě chtěla podpořit.


Foto: ColorPix Production 

Protože jsou obě majitelky maminky a Lilia se aktivně věnuje tematice těhotenství a porodů, nabízí značka Ecstatic kolekci pro maminky. Šaty jsou navržené tak, aby je žena mohla nosit v době těhotenství, mohla v nich kojit a zároveň byly vhodné i po ženy, které s mateřstvím zrovna nemají nic společného.„Nechceme nabízet šaty, které žena použije jen párkrát během těhotenství. Naši módu stavíme na principech slow fashion a chceme, aby žena byla krásná a cítila se v našem oblečení skvěle, ať už je maminkou, nebo není.“ Lilia Khousnoutdinová.


Foto: Petr Jandera 

Součástí značky jsou také jedinečné šaty ušité z bhútánské kiry, které Lilia sama vybírá. Tyto šaty si lze půjčit anebo si je nechat na míru ušít. Lilia dováží látky přímo z Bhútánu – jedná se o ručně tkané pestrobarevné látky s tradičními vzory. Každá kira je originál a vystačí pouze na ušití jednoho modelu.


Foto: Petr Jandera 

Pro ženy, kterým se bhútánské vzory líbí, ale mít z nich celé šaty je pro ně už příliš extravagantní, nabízí Ecstatic bhútánské pásky. Jedná se také o originální textilie tkané v Bhútánu. Jsou kombinovatelné s řadou šatů, které značka nabízí, ale můžete je nosit třeba i k džínům. 

Více než 10 let už Lilia navrhuje také šperky. Některé z nich jsou inspirovány symboly z keltské či slovanské mytologie, jiné zase zobrazují těhotenství, porod či mateřskou lásku. Jedná se většinou o přívěsky, ale v nabídce je i Body Chain - řetízek, který lze "obléct" na více způsobů.  Šperky jsou stříbrné a řada z nich je doplněna polodrahokamy, které korespondují se symbolikou šperku. 


Foto: Ivy Morwen

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram