Od safari po cyklostezky: Objevte rozmanitost českých kempů

Od safari po cyklostezky: Objevte rozmanitost českých kempů

Se začátkem prázdnin vypukla hlavní sezóna kempování. Mnohé kempy hlásí plno na celou sezónu, ale když trochu zapátráte, ještě najdete místo na pár dní i v těch nejoblíbenějších kempech. Tady máte výběr 7 z nich.

Loni se hlasování prestižní ankety zúčastnilo téměř 23 tisíc lidí a zvolilo si své nejoblíbenější kempy v České republice. „Návštěvníci kempů jsou každým rokem náročnější a zvyšují se i jejich požadavky na kvalitu služeb. Nejčastěji si lidé kemp v dané lokalitě vybírají podle kritéria čistoty, vstřícnosti personálu a nabídky aktivit. Významnou roli hraje také poměr ceny a kvality služeb," uvedl zástupce dokempu.cz.

Pro vaši inspiraci jsme vybrali sedm výjimečných kempů. Ať už hledáte rodinnou dovolenou, exotiku, aktivní dovolenou nebo romantický únik, v těchto kempech si svůj pobyt jistě užijete. Každý z nich vyniká v něčem jiném, ale všechny spojuje vysoká kvalita služeb.

Rodinná idylka - Autocamp Sedmihorky

Kemp v srdci Českého ráje se na předních příčkách drží už pěknou řádku let. Je to ideální místo pro aktivní rodinnou dovolenou. Děti kemp milují, protože pro ně v sezóně připravuje bohatý animační program zaměřený na seznámení se s ekologií hravou formou. Za deštivého počasí se děti zabaví ve velké vnitřní herně.

Nováček s potenciálem - Nový kemp Riviéra Zbečno

Zrekonstruovaný kemp v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko na březích řeky Berounky se v roce 2023 stal skokanem roku. Návštěvníci si nejvíce pochvalují kvalitu občerstvení a nádherné okolí.

Pro milovníky zvířat - Camping Rožnov

V městě na úpatí mýtické hory Radhošť najdete prostorný areál s bazénem, restaurací i obchodem. Díky vstřícnému přístupu k domácím zvířatům kemp loni vyhrál kategorii nejlepší kemp pro domácí mazlíčky. 

foto: Pexels

Ráj cyklistů - Kemp Velehrad

Kemp v pěším dosahu poutního místa Velehrad si získal srdce především cyklistů, kterým poskytuje skvělé zázemí při jejich toulkách zvlněnou krajinou Chřibů. Leží přímo na cyklostezce, která vás zavede například do archeoparku Modrá.

Exotika na dosah - Safari Kemp

Ubytování v kempu vedle Safari Dvůr Králové nad Labem se řadí k nezapomenutelným zážitkům. 24 hodin denně můžete pozorovat africká zvířata přímo od svého stanu, ze stromového domu nebo z vyhlídky. V ceně ubytování je i vstup do pěší části Safari parku.

Rybářský ráj - Rekreační středisko Stará Živohošť

Tento kemp milují rybáři. Oceňují, že kemp leží u rybářského revíru Slapská přehrada. Zabaví se tu však i ostatní návštěvníci. V nabídce zábavy v kempu nechybí bowlingové dráhy nebo třeba i úniková hra. Kdo nemá rád přírodní koupání, ocení velký bazén se slanou vodou. Pro romantické duše je k dispozici půjčovna loděk a šlapadel na projížďky po Vltavě.

Karavanistický sen - Rodinný kemp U Kukačků a penzion DaJa

Kemp najdete v Horní Plané přímo na břehu Lipenského jezera a přímo z kempu vidíte i další dominanty Šumavy – Plechý, Smrčina a Třístoličník. Je oblíbený především mezi majiteli karavanů a obytných vozů, pro které kemp připravil komfortní celoroční stání i s kompletním camperservisem.

Do letošního hlasování ankety "Do kempu" se můžete přihlásit až do konce sprna i vy, tak to nepropásněte. 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram