Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Kolekce jaro / léto 2020 značky IMRECZEOVA je zahalena do kontrastujících kombinací plisé a sportovních střihů. Návrhářka se nechala inspirovat uměleckým směrem 50. let minimal art, jenže se v siluetách odráží například hrou s optickými klamy.

„Tato kolekce je mi velmi blízká. K minimalismu inklinuji nejen ve své tvorbě, ale i v soukromí a životním stylu. Podobně jako ve tvorbě Pierra Soulagese, Sol LeWitta nebo Johna McLaughina, představitele minimal artu, se i mou inspirací stala geometrická forma – zejména základní linka v bílé a černé barvě a stíny, které vytvářejí,“ řekla ke kolekci její autorka. 

Elegantní plisování přináší v kolekci společně s grafickými sklady hladkého materiálu vizuální efekty, které nás.společně v kombinaci se zelenou a černou upřímně bavily. Netradičně zvolený mikrošusť se sametovým povrchem či hedvábím jsou vedle klasické a oblíbené bavlny netradičním zpestřením. Stejně tak len a jemný pattern proužků či kostiček. Větší ohlas však tentokrát kolekce Imreczeové nezískala, jakoby zvolila zlatou střední cestu, která přináší více pohodlí než kreativity.

Černá, bílá, listová zelená, bordó i okrová přinesou jaru přírodní odstíny v pojetí šatů, sukní, topů, kabátků i jarních bund a vest. Modelky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week stylizoval Patrik Florián, který kráskám dopřál i set brýlí Collection#3 UTOPIE a šperky z kolekce KOMETY šperkařky Nastassie Aleinikové. Parádní kožené pantofle a tenisky na přehlídku zajistila designérka Sabina Boháčová, známá pod svou značkou SABINA RICH.

Mrkněte na kompletní galerii celé kolekce...

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram