Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Poctu lnu

Giorgio Armani sestavil kolekci o více jak osmdesáti modelech, z velké časti za účasti lněných materiálů v přírodních a světlých odstínech. Na molo vyslal elegány s klobouky, v rozhalených košilích, kardiganech s kapsami i kožených vestičkách. Některé kombinace by rovnou mohly do filmu o divokém západě, jiné do slunečných dní První republiky. Svůj prostor se projevit dostaly také abstraktní vzory. Opravdovou parádu vykouzlil Armani s příchodem kšand. 

A čest denimu

Patrná je v kolekci vlna japonské kultury - na hlavy modelů posadil Armani dozadu spadlé barety a oblékl jim široké nohavice. Zastupovaly jeden z nano-trendů, které návrhář rád využívá do svých kolekcí a přináší je v takové podobě, která je dobře přijatelná a snadno nositelná na každý den. Na první pohled byla zřetelná obliba denimu ať už jako materiálu samotného, tak jeho barvy. Návrhář se nebál monochromatických looků, které v jarní kolekci 2019 převládly. 

vogue.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram