Pánská kolekce Edwin pro podzim/zima 2012/13: síla je v jednoduchosti a kvalitě!

Pánská kolekce Edwin pro podzim/zima 2012/13: síla je v jednoduchosti a kvalitě!

Tradice a kvalita, to je kolekce podzim zima 2012 značky Edwin. 

Celá kolekce Edwin svědčí o kvalitě a odolnosti. Látka je střižena a navrhnuta sohledem na trvanlivost a s respektem k tradicím.

Tkanina se přirozeně snoubí s rafinovanými japonskými technikami výroby a poskytuje dokonalou ochranu před rozmary počasí. Denim je v kolekci Edwin směsí prvotřídních japonských a evropských tkanin, z nichž mnohé jsou vytvořeny výhradně pro značku Edwin. Obnošený vzhled je založen na pečlivě napodobeném přirozeném seprání. Černý denim je intenzivně probarven kzískání odstínů tlumeně olivové, zaprášené vínově červené a popelavě zelené, které jsou poté znovu vymývány, aby se pod dubově zimní barevnou paletou lehce vynořil přirozený charakter tkaniny.

Jedinečný lem „Rainbow 63“ zaměřuje pozornost na sérii exkluzivně vytvořených japonských tkanin. Evropské továrny nabízejí křemenný a tmavomodrý tkaný denim vřadě odstínů a střihů, který se ručně dohotovuje vtuniských a italských prádelnách Edwin. Toto široké spektrum pracích postupů, od tlumených tónů po těžkou klasiku, představuje to hlavní z kolekce Edwin pro podzim/zimu 2012. Odolné bundy a skvěle padnoucí svetry jdou ruku vruce se lněnými a 100% bavlněnými tričky a jemně žebrovaným prádlem, které se dá vrstvit. Košile jsou vyráběny ve Francii výhradně pro společnost Edwin Evropa v závodě, který se specializuje na nejkvalitnější bavlnu a postupy barvení a tkaní. Korunou celé kolekce Edwin jsou kostky ve stylu rybí kosti, vodorovné oxfordské proužky, jemné směsové tkaniny z kroucené příze vindigové modré a světle šedé barvě, střižené v klasickém oxfordském, pracovním a westernovém stylu s upravenými prvky a propracovanými detaily. Propínací svetry, svetry s copánkovým vzorem a silné roláky z recyklovaných přízí v nejrůznějších copánkových a jasně pruhovaných stylech jsou doplněny pepřovými, námořnickými a eukalyptovými tóny. Bundy zhotovené za použití hustě tkaného, silného kepru, potištěné plátěné maskáčoviny a kůže jsou silně prošité a plošně olemované kousky, které vytvářejí lehké a přesto odolné oblečení na ven. Na mnohých těžších svršcích jsou použity speciálně navržené, odnímatelné knoflíky, které brání poškození při ručním praní. Kombinace těchto pracích postupů, konstrukčních technik a výrobních metod staví na primární víře kolekce v trvanlivost výrobku v pomíjivém světě.

Kolekce Edwin podzim/zima 2012 je smlouvou mezi stylem a odolností, slibem, který výrobek dává člověku. První myšlenka, které vedla ke vzniku značky Edwin, se zrodila během druhé světové války s vyloděním Američanů v Japonsku. Bojovníci za svobodu s sebou do země vycházející slunce přivezli mimo jiné i pevné kalhoty z hrubého plátna s cvočky u kapes. Funkčnosti těchto pevných kalhot, ale i jejich kouzlu propadl i pan Tsunemi, který se rozhodl, že by džíny, nebo-li kalhoty obarvené janovskou modří rád sám vyráběl. Bohužel v té době byla džínovina k dostání jen ve Spojených státech, a tak se pan Tsunemi rozhodl alespoň dovážet staré obnošené džíny a ty následně čistit, přešívat a prodávat ve své rodné zemi. Až vroce 1951 se v Japonsku objevila první výroba džín. Bohužel však nešlo o příliš kvalitní výrobky, a tak se pan Tsunemi do vlastní produkce zatím nehrnul. Své první džínové kalhoty vytvořil až o deset let později v roce 1961, kdy už měl k dispozici skutečně kvalitní materiály. A protože denim pochází ze Spojených států, rozhodl se pan Tsunemi pojmenovat značku přesmyčkou ke slovu D E N I M, tedy E D W I N. Značka Edwin byla jedna z prvních, která na džínech použila tzv. sepraný vzhled a jako jedna z mála dodnes kalhoty ručně barví původním přírodním barvivem indigo. Není proto divu, že mezi její zákazníky patří i herec Brad Pitt, který pro ní před pár lety nafotil i reklamní kampaň.

 

Zdroj obrázků: kolekce Edwin

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram